10.0%
53.8%
29.7%
19.5%

Οι Τουβλέικερς κέρδισαν με 53-46 τον Κατσαπλιαϊκό, ο οποίος κατέβηκε πάλι με απουσίες καλών παικτών που θα μπορούσαν να βοηθήσουν στο σκοράρισμα. MVP του αγώνα ήταν ο Μιχάλης Κοσκεράς με 11 πόντους, 13 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο ο Κατσαπλιαϊκός μπήκε δυνατά στο ματς και φάνηκε ότι το είχε διαβάσει καλά, όμως οι Τουβλέικερς είναι ομάδα με πλουραλισμο στην επίθεση κι έτσι βρήκε λύσεις πέρα του Μαρίνου για να πάρει σκορ. Ο Αγγουριδάκης έκανε το 2-0, οι Βανδώρος και Γκουτζελούδης έκαναν το 2-7 και 5-7 με τρίποντο ο Μαρίνος. Γκουτζελούδης και Βανδώρος ξανά για το 5-11, 8-11 από τον Κοσκερά και 8-13 από τον Παπαδόπουλο. Το τελικό 12-13 της περιόδου το έγραψαν οι Κοσκεράς και Δογραματζιάν.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κατσαπλιαϊκός κόλλησε στην επίθεση και αυτό ήταν κάτι που δεν άφησαν ανεκμετάλλευτο οι έμπειροι Τουβλέικερς, οι οποίοι πήραν το προβάδισμα. Δογραματζιάν και Μαρίνος έκαναν το 17-13, οι Γκουτζελούδης και Κορνέλης ισοφάρισαν, όμως οι Μαρίνος και Δογραματζιάν ξανάβαλαν μπροστά τους Τουβλέικερς με το 22-17. Ο Πατσιάκος μείωσε σε 22-19, ο Θεοδωρακόπουλος έβαλε τρίποντο για το 25-19 και ο Ραγκούσης με μια βολή έγραψε το τελικό 25-20 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο ο Κατσαπλιαϊκός βρήκε πάλι τον καλό ρυθμό του, όμως οι Τουβλέικερς είχαν αρκετές λύσεις στην επίθεση και κατάφεραν να κρατήσουν το μικρό προβάδισμα που είχαν πάρει. Ο Ραγκούσης μείωσε σε 25-22, ο Δογραματζιάν απάντησε και οι Ραγκούσης, Γκουτζελούδης μειωσαν στον πόντο με το 27-26. Μια βολή του Κοσκερά για το 28-26, τρίποντο ο Βανδώρος για το 28-29 και 32-29 από τους Κοσκερά και Μαρίνο για να πάρουν ξανά προβάδισμα οι Τουβλέικερς. Ξανά καλάθι από τον Βανδώρο για το 32-31, 36-31 από τον Κοσκερά και 36-33 από τον Κορνέλη για να κλείσουμε το τρίτο δεκάλεπτο.

Στην τελευταία περίοδο οι Τουβλέικερς βρήκαν κάποια μεγάλα σουτ, άνοιξαν την διαφορά και δεν είχαν πρόβλημα στο φινάλε. Δογραματζιάν και Αγγουριδάκης έκαναν το 42-33, 42-35 από τον Παπαδόπουλο και απάντηση ο Μαρίνος για το 44-35. Το 44-37 γράφτηκε από μια ωραία ενέργεια του Ραγκούση, ο Λειβαδάς έβαλε τρίποντο για το 47-37 και 47-39 ξανά από καλάθι του Ραγκούση. Πάλι τρίποντο ο Λειβαδάς για το 50-39, με τον Κατσαπλιαϊκό να απαντάει με 0-5 σε εκείνο το σημείο και να ρίχνει σε 50-44, όμως ο Μαρίνος έβαλε ένα τρίποντο, έγραψε το 53-44 και σκότωσε τον Κατσαπλιαϊκό, ο οποίος έβαλε άλλο ένα καλάθι για να γραφτεί το τελικό 53-46 του αγώνα.

Για τους Τουβλέικερς, πέρα από τον Κοσκερά, ξεχώρισαν επίσης οι Δογραματζιάν και Μαρίνος. Για τον Κατσαπλιαϊκό πολυ καλό παιχνίδι έκανε ο Ραγκούσης, ενώ αξιόλογη ήταν και η προσπάθεια των Βανδώρο, Γκουτζελούδη.