10.0%
36.8%
25.6%
4.5%

Σε ένα ματς με πολύ χαμηλό σκορ όπου καμία από τις δύο δεν βρήκε ρυθμό δε όλο το ματς, οι MyRema State Warriors ήταν αυτοί που κατάφεραν να κερδίσουν με 32-28 τους Underdogz. MVP του αγώνα ήταν ο Κώστας Σταυρίδης με 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 3 κλεψιματα και 1 τάπα.

Από την πρώτη περίοδο φάνηκε ότι δύο ομάδες δεν ήταν στην καλύτερη βραδιά τους, σε κάθε καλάθι όμως υπήρχε απάντηση. Ο Σπυρόπουλος ξεκίνησε το ματς με 4-0, οι Λιόλιος και Ιωάννου ισοφάρισαν σε 4-4 και 6-4 από τον Σταυρίδη. Καλάθι από τον Πέττα για το 6-6,8-6 από τον Σπυρόπουλο και 8-8 από τον Πέττα ξανά. Το τελικό 10-8 της περιόδου το έγραψε ο Ίσσαρης.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι MyRema ήταν λίγο καλύτεροι, δέχτηκαν μόλις δύο καλάθια και πήραν μια διαφορά τριών κατοχών. Ο Σπυρόπουλος έκανε το 12-8, ο Ιωάννου μείωσε σε 12-10 και 17-10 από Σπυρόπουλο και Σαραντόπουλο. Στη συνέχεια ο Κεφαλάς έβαλε ένα καλάθι για το 17-12 και ο Σπυρόπουλος με τον Ίσσαρη έβαλαν από μια βολή για το τελικό 19-12 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο η αστοχία συνεχίστηκε, όμως οι Underdogz τα πήγαν ελαφρώς καλύτερα και μείωσαν τη διαφορά. Ο Ζέκο έβαλε τρίποντο για το 19-15, ο Σταυρίδης απάντησε με δύο καλάθια του για το 23-15 και 23-19 από τους Ζέκο και Καζά. Στη συνέχεια ο Σπυρόπουλος έβαλε ένα καλάθι για το 25-19 και ο Ιωάννου σημείωσε το τελικό 25-21 της περιόδου.

Στο τέταρτο δεκάλεπτο οι MyRema μπήκαν δυνατά και έδειξαν να καθαρίζουν το ματς, όμως οι Underdogz αντέδρασαν, έφτασαν κοντά στην ανατροπή, αλλά τελικά δεν τα κατάφεραν. Ο Σταυρίδης έγραψε ένα 6-0 για το 31-21, όμως οι Ιωάννου, Καλογερόπουλος και Πέττας μείωσαν σε 31-28 με 1.33 να μένει. Από μια άστοχη επίθεση ακολούθησε για τις δύο ομάδες, για να έρθει ο Σταυρίδης στα 55″ και να βάλει 1/2 βολές για το τελικό 32-28, αφού στη συνέχεια δεν μπόρεσαν να βρουν πόντους ούτε οι μεν(Underdogz) με τα μακρινά σουτ που επιχείρησαν, ούτε οι δε(MyRema State Warriors) με τις βολές.

Για τους νικητές, πέρα από τον Σταυρίδη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Ίσσαρης και Σπυρόπουλος. Για τους Underdogz ξεχώρισε η εμφάνιση του Ιωάννου.