0%
0%
0%
0%

Η Αρβάλα κέρδισε τους ω με 47-51 σε ένα ματς που κρίθηκε στο τελευταίο λεπτό του με τον Σαββιδη και τον Αγγελη να γράφουν double double για τους νικητές.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-3 για τους Aces από τον Αλευριαδη για να απαντήσουν ο Κουτσος με τον Θεοδωρακόπουλο για το 6-8. Ο Μαγγανας έφερε τον αγώνα στο 9-10, με τον Θεοδωρακόπουλο να γράφει το 9-12 και τον Αλευριαδη να ισοφαρίζει σε 12-12 και 14-14. Η Αρβάλα με τον Καραμπαλη, τον Θεοδωρακόπουλο και τον Σαββιδη έκλεισε το δεκάλεπτο στο 14-21, με τον Χρήστου να απαντά. Ο Αγγελης με τον Σαββιδη έφεραν την ομάδα τους στο 17-25, με τον Πετροχειλο να σκοράρει για το 18-27 και το ημίχρονο να κλείνει από τον Μαγγανα στο 20-28. Στην επανάληψη ο Μαγγανας με τον Αποστολιδη-Κουπα σκόραραν για το 25-28, με τον Αγγελη να απαντά. Ο Χρηστου με τον Μαγγανα μείωσαν σε 29-31 για να έρθει ο Αλευριαδης για τους Aces και να σκοράρει για το 34-31. Ο Αγγελης με τον Σαββιδη απάντησαν για το 34-40 της ομάδας τους στο τέλος της 3ης περιόδου, με τον Θεοδωρακόπουλο να μειώνει στις αρχές του 4ου δεκαλέπτου σε 38-40. Ο Σαββιδης σκόραρε για το 38-43, με τον Αποστολιδη-Κουπα να απαντά για το 43-43 ισοφαρίζοντας το ματς. Ο Αγγελης έγραψε το 43-45, με τον Θεοδωρακόπουλο να σκοράρει για το 43-47. Ο Αλευριαδης απάντησε για το 45-47, με τον Σαββιδη να φέρνει το ματς στο 45-49. Οι Aces μείωσαν στα 24 δευτερόλεπτα σε 47-49, αλλά ο Καραμπαλης ήταν που σκόραρε στα 3 δευτερόλεπτα για το τελικό 47-51.

Τα λάθη ήταν 17-15 στο ματς, τα κλεψίματα 7-10 και οι ασίστ 7-3. Στα ριμπάουντ η Αρβάλα είχε τον έλεγχο, 45-63 με 6-22 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/23 τρίποντα και τους Aces 1/12. Στα δίποντα οι Aces είχαν 34% και η Αρβάλα 24%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Αγγελης είχε 19 πόντους, 12 ριμπάουντ, ο Σαββιδης 14 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Θεοδωρακόπουλος 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα. Για τους Aces ο Αλευριαδης είχε 23 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Μαγγανας 11 πόντους, 14 ριμπάουντ, 4 τάπες, ο Αποστολιδης-Κουπας 9 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.