31.6%
42.9%
30.0%
19.4%

Με 5 μόλις παίκτες, οι Aigaleo Kings κατάφεραν να πάρουν μεγάλη νίκη απέναντι στους Carnavaliers, με το τελικό 54-48. Η ομάδα του Αιγάλεω μπήκε πολύ δυναμικά στο ματς, έχτισε μία διαφορά την οποία διεύρυνε μέχρι και τους 14 πόντους, όμως στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Carnavaliers πήγαν να φέρουν τούμπα το ματς, όμως ο χρόνος δεν τους έφτασε και έτσι το ροζ φύλλο θα κερδίσουν οι Aigaleo Kings που θα κάνουν την 2η συνεχόμενη και 4η συνολική νίκη τους στο πρωτάθλημα.

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Σακκελαρίδη Ν. να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τους Νίκου και Μαλάκη να απαντούν με δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα για το 5-3. Με βολή του Αλεξίου, οι Carnavaliers θα μειώσουν σε 5-4, ενώ ο Μαλάκης με νέο τρίποντο θα κάνει το 8-4. Στη συνέχεια, οι Carnavaliersθα περάσουν μπροστά με τρίποντο του Ψιλόπουλου και δίποντο του Αλεξίου για το 8-9, ενώ οι Aigaleo Kings με ένα σερί 6-0 δια χειρός Νίκου θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 14-9.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Μαλάκης με δίποντο θα κάνει το 16-9, ο Αλεξίου με γκολ-φάουλ το 16-12 και ο Νίκου με τρίποντο από την κορυφή το 19-12. Ο Αλεξίου με νέο δίποντο θα μειώσει για τους Carnavaliers σε 19-14, όμως ο Νίκου με νέο δίποντο θα γράψει το 21-14. Ο Πασχαλίδης θα απαντήσει με τρίποντο για το 21-17, ενώ ο Παναγιωτόπουλος με τον ίδιο τρόπο θα επαναφέρει τη διαφορά στους 7 πόντους (24-17). Οι Carnavaliers με δίποντο του Μαρίνη και βολή του Παυλίδη θα μειώσουν σε 24-20, όμως οι Aigaleo Kings με 2 σερί δίποντα του Παναγιωτόπουλου θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με το σκορ να είναι στο 28-20.

Στην επιστροφή των ομάδων, ο Ψιλόπουλος θα μειώσει με δίποντο σε 28-22, οι AIgaleo Kings με ένα σερί 7-0 θα απαντήσουν για να κάνουν το 35-22 όμως οι Carnavaliers με δικό τους σερί 0-7 θα μειώσουν ξανά σε 35-29. Στη συνέχεια, οι Aigaleo Kings με τους Νίκου, Σπαγγούρο και Μαλάκη θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για την μέγιστη διαφορά του ματς (14 πόντοι) και το 43-29, οι Ψιλόπουλος και Πασχαλίδης με 2 σερί δίποντα θα μειώσουν σε 43-33, ενώ το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο του Παναγιωτόπουλου για το 45-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Καλόγηρος με τρίποντο θα κάνει το 45-36, ο Παναγιωτόπουλος το 47-36 και ο Καλόγηρος με δίποντο αυτή τη φορά θα μειώσει σε 47-38. Οι Aigaleo Kings με δίποντο του Σταματίου και τρίποντο του Μαλάκη θα κάνουν το 52-38, ενώ οι Σακκελαρίδης Μ. και Μαρίνης με δίποντα θα μειώσουν σε 52-42. Ο Νίκου θα απαντήσει με δικό του δίποντο για το 54-42, ενώ το τελικό 54-48 θα διαμορφώσει ο Πασχαλίδης με 2 σερί τρίποντα.

MVP της αναμέτρησης ο φοβερός Μαλάκης, ο οποίος σταμάτησε στους 18 πόντους, ενώ παράλληλα είχε 11 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 2 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 23 βαθμούς στο ranking. Σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκαν και οι Νίκου και Σπαγγούρος, ενώ από τους Carnavaliers ξεχώρισε η προσπάθεια του Αλεξίου με 8 πόντους και 19 ριμπάουντ αλλά και του Πασχαλίδη με 11 πόντους και 4 ριμπάουντ.