23.3%
75.0%
41.3%
19.4%

Οι Ξεφτιλάιζερς κέρδισαν αρκετά άνετα με 68-46 τους Aigaleo Kings, οι οποίοι εμφανίστηκαν για ακόμη μια φορά με πολλές απουσίες και δεν μπορούσαν να ακολουθήσουν την ταχύτητα του αντιπάλου. MVP του αγώνα ήταν ο Θοδωρής Τσίτσος με 18 πόντους, 19 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι δύο ομάδες πήγαιναν καλάθι καλάθι, παίζοντας ωραίο και γρήγορο μπάσκετ. Ο Γιώργος Τυπάλδος έγραψε το 2-0, 2-3 ο Αντωνόπουλος, 6-3 οι Τσίτσος και Δεδούσης, 6-4 ο Αδαμόπουλος, 8-4 ο Τσίτσος, 8-10 με 0-6 σερί οι Μαλάκης και Αδαμόπουλος, 14-10 οι Τσίτσος και Δεδούσης και 14-13 από τον Αδαμόπουλο για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο.

Στη δεύτερη περίοδο οι Ξεφτιλάιζερς συνέχισαν σταθερά στην επίθεση, ενώ παράλληλα βελτίωσαν την άμυνα τους και άρχισαν σιγά σιγά να χτίζουν διαφορά. Ο Δεδούσης έγραψε το 16-13, 16-15 ο Σταματίου, 20-15 οι Στραβοσκούφης και Τσίτσος, 20-18 ο Μαλάκης, 23-18 ο Αναγνωστόπουλος, 23-21 ο Αδαμόπουλος και 5-0 σερί από τους Αναγνωστόπουλο και Γιώργο Τυπάλδο για το τελικό 28-21 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι Ξεφτιλάιζερς έκαναν ένα τεράστιο μπαμ, έχτισαν διαφορά άνω των 20 πόντων και ουσιαστικα καθάρισαν την υπόθεση νίκη. Τσίτσος και Δεδούσης ανέβασαν σε 39-21, 39-23 ο Αδαμόπουλος, 41-23 ο Αναγνωστόπουλος, 41-26 ο Σταματίου, 46-26 οι Τσίτσος και Δεδούσης, 46-27 ο Αδαμόπουλος και 48-27 από τον Δεδούση για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι άμυνες των δύο ομάδων χαλάρωσαν, με αποτέλεσμα το σκορ να έρχεται πιο άνετα και με ωραίο θέαμα. Ο Αδαμόπουλος έγραψε το 48-30, 52-30 οι αφοί Δεδούση, 52-33 ο Δημάκης, 59-33 οι Δεδούσης και Αναγνωστόπουλος, 59-36 ο Δημάκης ξανά, 62-36 ο Αναγνωστόπουλος, 62-43 οι Αντωνόπουλος και Μαλάκης, 64-43 ο Τσίτσος, 64-46 ο Μαλάκης και 68-46 οι Τσίτσος και Δεδούσης για το τελικό 68-46 του αγώνα.

Για τους Ξεφτιλάιζερς, πέρα από τον Τσίτσο, σε πολύ καλό βράδυ βρέθηκε και ο Δεδούσης. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισαν οι Μαλάκης και Αδαμόπουλος.