11.1%
45.5%
42.3%
7.7%

Οι Aigaleo Kings αν και είχαν το προβάδισμα για αρκετή ώρα, δεν είχαν τη διάρκεια που έπρεπε για να πάρουν τη νίκη με αποτέλεσμα οι Aladalon να ανατρέπουν το σκορ και να φεύγουν νικητές για τρίτη συνεχόμενη φορά με σκορ 55-48. MVP του παιχνιδιού ήταν ο Ιορδάνης Μιχαηλίδης με 7 πόντους, 8 ριμπάουντ 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες

Στο πρώτο δεκάλεπτο ο Σεφέρης άνοιξε το σκορ στο ματς για τους Aladalon, ο Κορωνιός ισοφάρισε για τους Aigaleo Kings, 4-2 με καλάθι του Παπαβασιλείου, 4-10 με 0-8 σερί οι Κορωνιός και Φλέσσας, 7-10 με τρίποντο του Μιχαηλίδη, 7-12 με νέο καλάθι του Φλέσσα, 10-12 με μια βολή του Βαγγέλη και ένα καλάθι του Ιορδάνη Μιχαηλίδη, 10-14 με σουτ του Νίκου και απάντηση από τον Μιχαηλίδη για το τελικό 12-14 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Μαχαίρας και Ιορδάνης Μιχαηλίδης έβαλαν από ένα καλάθι για το 16-14, οι Νίκου, Χρηστίδης, Κορωνιός και Μαλάκης απάντησαν με 0-9 σερί για το 16-23, 24-23 με απάντηση με 8-0 σερί οι Αθανασάκος, Σεφέρης και Βαγγέλης και απάντηση των Aigaleo Kings με δύο βολές του Παναγιωτόπουλου και ένα καλάθι του Νίκου για το τελικό 24-27 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο Παπαβασιλείου και Ιορδάνης Μιχαηλίδης ισοφάρισαν σε 27-27, οι Φλέσσας και Παναγιωτόπουλος απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 27-31, 29-31 με νέο καλάθι του Παπαβασιλείου, 29-33 ο Παναγιωτόπουλος και πάλι, 37-33 με 8-0 σερί οι Ιορδάνης Μιχαηλίδης, Χρήστος Μιχαηλίδης και Βαγγέλης, 37-35 από τον Κορωνιό, 42-35 με 5-0 σερί οι Βαγγέλης και Μαχαίρας, 42-37 μετά από επιθετικό ριμπάουντ ο Σπαγγούρος και καλάθι του Μαχαίρα ξανά για το τελικό 44-37 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Σεφέρης έβαλε καλάθι για το 46-37, 46-41 με δύο βολές του Παναγιωτόπουλου και ένα καλάθι του Χρηστίδη, 49-41 με τρίποντο του Μαχαίρα, 49-43 από τον Νίκου, 55-43 με 6-0 σερί οι Μαχαίρας και Παντελής και απάντηση με 0-5 οι Κορωνιός και Παναγιωτόπουλος για το τελικό 55-48 του παιχνιδιού.

Για τους Aladalon, πέρα από το. Ιορδάνη Μιχαηλίδη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Μαχαίρας με 13 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 2 κλεψίματα, με τον Χρήστο Μιχαηλίδη να ακολουθεί με επίσης πολύ καλή εμφάνιση έχοντας 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 10 κλεψίματα. Για τους Aigaleo Kings ξεχώρισε ο Νίκου με 8 πόντους, 17 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα και και 5 τάπες.