6.3%
42.9%
31.4%
13.6%

Τα δύσκολα εύκολα φρόντισαν να κάνουν οι Aigaleo Kings στην 4η αγωνιστική της Bronze League, αφού επικράτησαν των Greek Freakase με το τελικό 62-34 και πλέον φιγουράρουν ψηλά στον βαθμολογικό πίνακα με 3 νίκες και 1 ήττα. Η ομάδα του Αιγάλεω, ξεκίνησε πολύ δυναμικά, με το πρώτο δεκάλεπτο να τελειώνει με το σκορ στο 27-6. Οι Greek Freakase δεν κατάφεραν να μειώσουν την μεγάλη διαφορά του πρώτου δεκαλέπτου, φτάνοντας τελικά στο 1-2.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Τσιρίδη να ανοίγει το σκορ για το 2-0 και τον Φωτόπουλο να απαντά με τρίποντο για το προβάδισμα των Greek Freakase για το 2-3. Έπειτα, οι Aigaleo Kings με ένα σερί 14-0 από τους Νίκου, Τσιρίδη, Φλέσσα και Ζαφειράτη, θα διαμορφώσουν το 16-3. Ο Φωτόπουλος με νέο τρίποντο θα κάνει το 16-6 και οι Aigaleo Kings με νέο σερί 11-0 από τους Νίκου, Μαστρογιάννη και Φλέσσα θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 27-6.

Στο δεύτερο δεκάλετπο, οι Greek Freakase θα μειώσουν με δίποντο του Κυριαζόπουλου για το 27-8, ενώ ο Χρηστίδης με δίποντο θα κάνει το 29-8. Ο Κυριαζόπουλος στη συνέχεια θα κάνει το 29-10 με νέο δίποντο για να ανοίξουν περισσότερο την διαφορά οι Aigaleo Kings με νέο σερί 5-0 από τους Χρηστίδη, Μαλάκη και Νίκου για το 34-10. Οι Greek Freakase με 2 σερί δίποντα του Κυριαζόπουλου θα κάνουν το 34-14, για να κλείσει το πρώτο ημίχρονο με δίποντο του Τσιρίδη για το 36-14.

Στην επιστροφή των ομάδων στο παρκέ, οι Aigaleo Kings με νέο σερί 8-0 από τους Τσιρίδη και Χρηστίδη, θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς, κάνοντας το 44-14, ενώ ο Σπανός με γκολ-φάουλ θα διαμορφώσει το 34-17. Ο Μαστρογιάννης στη συνέχεια με 2/2 βολές θα κάνει το 49-17, με τους Greek Freakase να μειώνουν με ένα σερί 0-6 από τους Κώτσια, Σπανό και Χαλκιά για να σφραγίσουν το 3ο δεκάλεπτο με το σκορ να είναι στο 46-23.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Greek Freakase με δίποντο του Κυριαζόπουλου θα κάνουν το 46-25, με τον Μαστρογιάννη να απαντά άμεσα με τον ίδιο τρόπο για το 48-25. Ο Σπανός με σουτ μέσης απόστασης θα κάνει το 48-27, με τον Νίκου να απαντά με όμορφο τρόπο για το 50-27. Ο Ηλιόπουλος θα διαμορφώσει το 50-30 με τρίποντο, ενώ οι Aigaleo Kings με νέο σερί 12-2 θα κάνουν το 62-32, με τον Κώτσια να γράφει το τελικό 62-34 με εύστοχο δίποντο.

MVP της αναμέτρησης, ο Σπύρος Φλέσσας με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 5 κλεψίματα! Μεγάλη και η βοήθεια των Χρηστίδη, Τσιρίδη, Νίκου και Μαστρογιάννη για την 3η νίκη των Aigaleo Kings στη φετινή σεζόν. Από τους ηττημένους ξεχώρισε η παρουσία του Κυριαζόπουλου με 10 πόντους, 11 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα.