25.9%
30.8%
41.2%
18.2%

Νικητές έφυγαν οι MaChamps απο την πρώτη τους μονομαχία με τους Βασιλιάδες του Αιγάλεω, με σκορ 56 – 64. Τα νεανικά “πόκεμον” , κατάφεραν και πήγαν το παιχνίδι στο τέμπο που ήθελαν και τους ταιριάζει, παίρνοντας μία διψήφια διαφορά απο το ημίχρονο. Οι λειψοί Aigaleo Kings , δεν παράτησαν το μάτς και βρήκαν τις λύσεις , στο τελευταίο δεκάλεπτο να πλησιάσουν πολύ κοντά, χωρίς όμως να καταφέρνουν να προσπεράσουν , χάνοντας αρκετές βολές στα τελευταία λεπτά, δείχνοντας πως η σείρα αυτή θα έχει ενδιαφέρον στο επόμενο παιχνίδι της. MVP της βραδιάς , ο Βουλγαράκης Γιάννης, με πολύ καλή παρουσία σε άμυνα και επίθεση και μεστή στατιστική.

Στο πρώτο δεκάλεπτο , το 0-5έκαναν οι Ιωάννου και Βουλγαράκης, απάντηση με 3 βολές του Χαρίτου και 3-5, 3-11 απο τους Βουλγαράκη,Μπότσα και Παπαμιχαήλ, 6-11 με τρίποντο του Χαρίτου,6-13 απο τον Ιωάννου, 8-13 με βολές του Νίκου, 8-15 με δίποντο του Παπαμιχαήλ, με τον Χαρίτο να βάζει τρίποντο για το 11-15 της πρώτης περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Νίκου έκανε το 13-15 με δύο βολές,13-20 με σκορ απο τους Βουλγαράκη και Ιωάννου, 15-20 ο Παναγιωτόπουλος, 15-22 με λέι άπ του Αντωνίου, 18-22 με δίποντο του Χρηστίδη και βολή του Χαρίτου,18-23 με εύστοχη βολή του Αντωνίου, 20-23 με βολές απο τον Αραβανή, 0-8 σερί απο τους Βουλγαράκη,Μπότσα και Ιωάννου για το 20-31 και ο Χαρίτος με δίποντο έκανε το 22-31 του ημιχρόνου.

Μετά την ανάπαυλα, οι MaChamps μπήκαν με 0-5 σερί απο τους Βουλγαράκη και Ιωάννου για το 22-36, 24-36 η απάντηση απο τον Φλέσσα, τρίποντα απο τους Ισαάκ,Ιώαννου  και δίποντο του Παπαμιχαήλ για το 24-44, 29-44 απο τους Χαρίτο και Νίκου, τρίποντο του Βουλγαράκη και 29-47, 32-47 ξανά τρίποντο απο τον Χαρίτο, 32-49 ο Ιωάννου, 37-49 με 5 πόντους απο τον Αραβανή, καλάθι του Ιωάννου στον αιφνιδιασμό και 37-51, 39-51 απο τον Φλέσσα και 4 πόντοι του Ιωάννου , για το 39-55 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο,οι Aigaleo Kings έκαναν το 44-55 με σκορ απο τους Χαρίτο και Αραβανή, 44-56 απο βολή του Βουλγαράκη, τρίποντο και φάουλ απο τον Χαρίτο για το 48-56, 48-58 απο τον Ιωάννου, απάντηση του Νίκου με 4 πόντους για το 52-58, 52-60 ο Βουλγαράκης, σερί απο τους Αραβανή,Χαρίτο και Φλέσσα για το 56-60, με τον Ιωάννου, με μία βολή και ένα τρίποντο μαχαιριά να διαμορφώνει το 56-64 και να λήγει το παιχνίδι με νικητές τους MaChamps.

Εκτός του MVP σε πολύ καλή βραδιά βρέθηκε και ο Ιωάννου, ξεκολλώντας την επίθεση της ομάδας του σε στιγμές που το χρειαζόταν, ενώ για τους Aigaleo Kings , ξεχώρισε ο Χαρίτος , με 6 τρίποντα και 27 πόντους.