36.4%
70.0%
38.0%
9.1%

Την πρώτη τους νίκη στη χρονιά πανηγύρισαν οι Aigaleo Kings, επί των Miners με 69-58. Οι νικητές είχαν το προβάδισμα σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα, αλλά οι Miners πάντα παρέμεναν κοντά. Παρόλ’αυτά, οι Kings από τα τελευταία λεπτά του τρίτου δεκαλέπτου ως το δινάλε ήταν πιο εύστοχοι και έιχαν πιο ορθές επιλογές, με αποτέλεσμα να πάρουν το ροζ φύλλο.

Ξεκίνημα στο παιχνίδι, με τους Aigaleo Kings να μπαίνουν πιο δυνατά. Ο Τζαβάρας άνοιξε το σκορ (0-2), ακολούθησε σερί 11-0 από Αραβανή, Νίκου, Χαρίτο και Κορωνιό για το 11-2, οι Καπετανάκης και Ράπτης μείωσαν σε 11-6, οι Παναγιωτόπουλος και Σταματίου απάντησαν για το 15-6, ο Κυνηγόπουλος το 15-8, ο Νίκου με 2/2 βολές το 17-8, ξανά ο Κυνηγόπουλος για το 17-10, ο Παναγιωτόπουλος από κοντά το 19-10 και ο Τζαβάρας με τρίποντο το 19-13 στο τελείωμα του πρώτου δεκαλέπτου.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Miners προσπάθησαν να ισορροπήσουν. Ο Παπανικολάου μείωσε σε 19-15, ο Φλέσσας το 22-15, οι Κυνηγόπουλος και Τζαβάρας απάντησαν για το 22-19, ο Κορωνιός έκανε το 24-19, ακολούθησε σερί 0-7 από Κυνηγόπουλο, Καπετανάκη και Βλάχο για το 24-26, ο Χαρίτος με τρίποντο έκανε το 27-26, ο Καπετανάκης με «καλάθι και φάουλ» το 27-29, οι Κορωνιός, Αραβανής και Φλέσσας το 31-29, ο Καπετανάκης με 2/2 βολές ισοφάρισε σε 31-31, οι Κορωνιός και Χαρίτος το 35-31, ο Καπετανάκης με ακόμη μια βολή το 35-32 και οι Νίκου, Κορωνιός το 38-32 πριν την ανάπαυλα.

Επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, με τους Kings να διατηρούν το προβάδισμα. Οι Δρακόπουλος και Κορωνιός έκαναν διψήφια τη διαφορά (42-32), οι Καπετανάκης, Γεωργιάδης απάντησαν για το 42-36, ο Χρηστίδης από μέση απόσταση έκανε το 44-36, ο Τζαβάρας με 2/2 βολές το 44-38, ο Χαρίτος με τρίποντο το 47-38, οι Γεωργιάδης, Τζαβάρας, Καπετανάκης μείωσαν σε 47-44 και οι Χαρίτος και Αραβανής με τρίποντα το 53-44, με το οποίο έκλεισε το τρίτο δεκάλεπτο.

Τελευταία περίοδος στο ματς, με τους Aigaleo Kings να παίρνουν διαφορά και μαζί και τη νίκη. Ο Χαρίτος με ακόμη ένα τρίποντο έκανε το 56-44, οι Τζαβάρας και Ράπτης μείωσαν σε 56-48, ο Αραβανής από κοντά το 58-48, ο Τζαβάρας το 58-50, οι Φλέσσας, Χαρίτος και Νίκου αύξησαν τη διαφορά (66-50), ο Παπανικολάου με μια βολή κι ένα δίποντο μείωσε σε 66-53, ο Κορωνιός με ακόμη μια βολή το 67-53, ο Τζαβάρας από κοντά το 67-55, ο Χρηστίδης το 69-55 και οι Καπετανάκης, Παπανικολάου διαμόρφωσαν το τελικό σκορ της αναμέτρησης 69-58.

Πολυτιμότερος παίκτης του αγώνα αναδείχθηκε o Θωμάς Χαρίτος, ο οποίος γέμισε τη στατιστική του με 20 πόντους, 5 ριμπάουντ και 2 ασίστ, ενώ τον ακολούθησαν σε απόδοση οι Νίκου και Φλέσσας. Από τους Miners, ξεχώρισαν οι προσπάθειες των Καπετανάκη και Παπανικολάου.