30.0%
50.0%
40.0%
21.7%

Πολύ ωραίο ματς μεταξύ των Aigaleo Kings και της Tune Squad, με τα χαμόγελα να καταλήγουν στα πρόσωπα των δεύτερων. Το ημίχρονο βρήκε τις δυο ομάδες σε απόσταση αναπνοής (30-31), ωστόσο ένα καλύτερο τρίτο δεκάλεπτο της Tunes Squad και η καλή διαχείρηση του προβαδίσματος της στα τελευταία λεπτά του ματς, έδωσε τη νίκη στους παίκτες της με το οριακό 62-64.

Το παιχνίδι ξεκινά με Χαρίτο για το 2-0, Οικονόμου και 2-2, Αραβανής για το 4-2, Οικονόμου και 4-4, 6-4 ο Χαρίτος, Οικονόμου ξανά και 6-6, Χαρίτος με τρίποντο για το 9-6, Οικονόμου με δυο καλάθια για το 9-10, Χαρίτος και Κορωνιός για το 13-10, ενώ το 13-15 κάνουν οι Οικονόμου και Πασχάλης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και δυο τρίποντα του Αραβανή βάζουν μπροστά το Αιγάλεω με 19-15, Οικονόμου, Καρύκας απαντούν για το 19-22, Αραβανής και 21-22, Ιωσηφίδης, Οικονόμου σκοράρουν για το 21-26, Κορωνιός και Δρακόπουλος για το 25-26, Οικονόμου και 25-28, Χαρίτος και 28-28, Πασχάλης για το 28-30, 30-30 o Χαρίτος, ενώ το 30-31 διαμορφώνει ο Ιωσηφίδης.

Τρίτο δεκάλεπτο και Παναγιωτόπουλος, Κορωνιός και 33-31, 0-9 σερί της Tune Squad με Οικονόμου, Καρύκα και Ιωσηφίδη για το 33-40, Χαρίτος μειώνει στο 37-40, Ιωσηφίδης και 37-43, Κορωνιός, Χρηστίδης και 41-43, Οικονόμου και 41-47, Χαρίτος και 42-47, ενώ το 42-49 κάνει ο Καρύκας.

Τελευταίο δεκάλεπτο και Τζαμαρίας για το 42-50, Χαρίτος και 44-50 με δυο βολές, Ιωσηφίδης και Γεωργόπουλος για το 44-54, Χαρίτος, Παναγιωτόπουλος μειώνουν σε 50-54, Γεωργόπουλος, Πασχάλης σκοράρουν για το 50-59, Χαρίτος και 53-59, Πασχάλης για το 53-62, Χαρίτος και Παναγιωτόπουλος για το 59-52, Οικονόμου και 59-64, ενώ το τελικό 62-64 διαμορφώνει με βολές σε σχεδόν νεκρό χρόνο ο Χαρίτος.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Οικονόμου, ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 30 πόντους, με 22 ριμπάουντ, μοίρασε 6 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 4 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 48 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Tune Squad ξεχώρισε επιπλέον ο Τζαμαρίας, με τον Καρύκα να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Aigaleo Kings σε καλή μέρα βρέθηκε ο Χαρίτος και ο Αραβανής.