26.7%
59.3%
36.4%
8.3%

Airball B.C vs Θαλασσόλυκοι 68-59.Από την αρχή του παιχνιδιού οι Airball B.C πήραν την διαφορά και την διατήρησαν μέχρι το τέλος.Πάλεψαν οι Θαλασσόλυκοι μέχρι το τελευταίο λεπτό,αλλά οι Airball B.C. πήραν τη νίκη. Mvp του αγώνα ο Ζούλης 20 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με 0-4 για τους Θαλασσόλυκους, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Βασιλακόπουλος και με 2/2 βολές ο Δημητριάδης.Πέρασαν μπροστά στο σκορ οι Airball με 6-4 με 4 πόντους ο Κυρούδης και με 2 πόντους ο Ζούλης. Ισοφάρισε ο Δημητριάδης 6-6 και ο Ζούλης και ο Κυρούδης με λει-απ πέτυχαν το 10-6.Ο Δημητριάδης με σουτ,νε γκολ φάουλ ο Κόκλας και με 2/2 ο Δημητριάδης το σκορ έγινε 10-13.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε 17-13,ο Καραχρήστος και Μουμούρης με Hook ,1/2 βολές Πολυχρονόπουλος και με 2/2 βολές ο Καραχρήστος. Ο Χριστοδουλόπουλος με 1/2 βολές το 17-14 και ο Πολυχρονόπουλος με σουτ και ο Τσάκαλης με τρίποντο έγραψαν το 22-14.Το δεκάλεπτο τελείωσε 22-16 με σουτ ο Δημητριάδης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Θαλασσόλυκοι πλησίασαν 22-20 με καλάθι ο Παπαδόπουλος με Hook και ο Δημητριάδης με 2/2 βολές .Ο Κυρούδης με τρίποντο και ο Ζούλης με ντραιβ έγραψαν το 27-20 για τους Airball .Ο Δημητριάδης με σουτ και ο Κόκλας με 1/2 βολές έγινε το 27 -23.Ο Κυρούδης με λει-απ το 29-23 και ο Μελετίδης σκόραρε από επιθετικό ριμπάουντ το 29-25.Ο Παπαδοπούλης και ο Ζούλης έγραψαν το 33-25 και ο Δημητριάδης με 2/2 βολές το 33-27.Με 4 πόντους του ο Ζούλης και με 2 του Παπαδοπούλη το σκορ έγινε 39-27.Ο Καραγιαννίδης με 1/2 βολές το 39-28 και ο Μουμούρης με 1/2 βολές και ο Τσάκαλης νε τρίποντο έγινε το 43-28.Το δεκάλεπτο τελείωσε 43-30 με σουτ ο Βασιλακόπουλος.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Κυρούδης με σουτ έκανε το 45-30 για τους Airball .Ο Δημητριάδης με λει-απ το 45 -32 για τους Θαλασσόλυκους. Μετά από κλέψιμο ο Παπαδοπούλης με λει-απ πέτυχε το 47-32.Ο Κόκλας με γκολ φάουλ το 47-35 και ο Κυρούδης με σουτ το 49-35.Ο Γκότσης Γιώργος με σουτ το 49-37 και ο Κυρούδης με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 51 -37.Ο Παπαδόπουλος πέτυχε το 51 -39 και ο Λαγοπόδης με γκολ φάουλ το 54-39.Ο Δημητριάδης με 2/2 βολές το 54-41 και ο Λαγοπόδης με ανάποδο λει-απ το 56-41.Το δεκάλεπτο τελείωσε 56-42 με 1/2 βολές ο Αναγνώστου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καραχρήστος πέτυχε το 58-42 για τους Airball .Με 0-8 σερί οι Θαλασσόλυκοι μείωσαν σε 58-50,αρχικά Ο Βασιλακόπουλος με 4 πόντους του από σουτ και με 4 πόντους του ο Μελετίδης. Τρίποντο ο Ζούλης και το σκορ έγινε 61-50.Ο Δημητριάδης με τρίποντο και ο Βασιλακόπουλος με σουτ από την γωνιά μείωσαν σε 61-55.Ο Ζούλης σκόραρε το 63-55 και ο Δημητριάδης το 63-57 με σουτ. Ο Κυρούδης με 1/2 βολές και ο Ζούλης με λει-απ έγινε το 66-57.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μελετίδης το 66-59 και το τελικό σκορ 68-59 πέτυχαν ο Κυρούδης και ο Ζούλης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Τσάκαλης με 6 πόντους, 8 ριμπάουντ, 8 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Δημητριάδης με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 6 κλεψίματα και 1 κόψιμο.