17.9%
57.1%
30.2%
28.6%

Airball και Μπάσχετοι χάρισαν μια θεαματική αναμέτρηση, με τους πρώτους να κερδίζουν στα σημεία με 47-42 και να κατακτούν την τρίτη τους φετινή νίκη με μεγάλο όπλο το επιθετικό ριμπάουντ, αλλά και την ψυχραιμία των περιφερειακών της στα τελευταία λεπτά. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Όθωνας Θεοχάρης με 10 πόντους, 16 ριμπάουντ, 9 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο Χατζηθάνος και Φράγκος ξεκίνησαν με 0-8 σερί και έβαλαν μπροστά τους Μπάσχετους με 9-14, ο Μπίκος απάντησε με τρίποντο για το 12-14, 12-16 με δίποντο του Αποστολόπουλου, 15-16 με μια βολή του Πολυχρονόπουλου και ένα δίποντο του Θεοχάρη, 15-18 ο Χατζηθάνος και βολή του Θεοχάρη για το τελικο 16-18 του ημιχρόνου.

Στο τρίτο δεκάλεπτο o Ντεμίρης με καλάθι και φάουλ έγραψε το 16-21, 18-21 με καλάθι του Θεοχάρη, 18-24 με μια βολή του Σομπόνη και ενα καλάθι του Ντεμίρη, 26-24 με τους Μπίκο και Μουμούρη να βάζουν απο ένα τρίποντο ο καθένας και τον Τσάκαλη να προσθέτει ένα δίποντο στο σερί, 26-26 ο Αποστολόπουλος και απάντηση με ένα κομβικό 12-0 σερί οι Airball με τους Μπίκο, Θεοχάρη και Μουμούρη για να κλείσουν την τρίτη περίοδο έχοντας προβάδισμα στο σκορ με 38-26.

Στην τελευταία περίοδο Χατζηθάνος, Φράγκος και Λέτσης έτρεξαν ένα 0-7 σερί και μείωσαν σε 38-33, οι Καραχρήστος και Πολυχρονόπουλος απάντησαν με ένα καλάθι και μια βολή αντίστοιχα για το 41-33, 41-42 με 0-9 σερί οι Χατζηθάνος και Λέτσης και απάντηση των Μπίκου και Μουμούρη με 6-0 σερί για το τελικό 47-42 του παιχνιδιού.

Για τους Airball, πέρα απο τον Θεοχάρη, πολύ καλό παιχνίδι έκανε και ο Μπίκος με 21 πόντους, 9 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Για τους Μπάσχετους ξεχώρισε ο Χατζηθάνος με 20 πόντους, 11 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.