29.4%
52.9%
35.1%
25.9%

Οι Airball παίζοντας πολύ ωραίο μπάσκετ έκαναν το 2/2, κερδίζοντας τους πολύ δυνατούς Τουβλέικερς με 64-56. MVP του αγώνα ήταν ο Ηλίας Ζούλης με 18 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ και 3 κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο οι Airball έδειξαν από την αρχή ότι δεν είναι ομάδα για να της δώσεις χώρο για σουτ, αφού έχει πλουραλισμο στο σκοράρισμα. Σταμούλης και Ζούλης ξεκίνησαν το ματς με 4-0, για να μειώσει σε 4-2 ο Φιορεντίνος και να απαντήσει με τρίποντο ο Ζούλης για το 7-2. Λειβαδάς και Φιορεντίνος για το 7-6 και 8-0 από Ζούλη και Τσάκαλη για το 15-6. Ο Κοσκεράς μείωσε με μια βολή σε 15-7, ο Μουμούρης ανέβασε στους 10 (17-7) και ο Δογραμαζιάν σημείωσε το 17-9. Το τελικό 19-9 της πρώτης περιόδου γράφτηκε από τον Παπαδοπούλη.

Στη δεύτερη περίοδο οι Τουβλέικερς έδειξαν πιο σοβαρό πρόσωπο, μειωσαν αισθητά, όμως οι Airball είχαν τη ψυχραιμία να ελέγξουν το ματς ακόμα και στην καλή πίεση του αντιπάλου τους. Ο Καραχρήστος έβαλε μια βολή για το 20-9, με τον Μαρίνο να σκοράρει δύο συνεχόμενα τρίποντα για το 20-15. Μουμούρης και Παπαδοπούλης ανέβασαν στο 23-15 για να ακολουθήσει ένα 0-6 δια χειρός Γιαννουλάκη για το 23-21. Ο Παπαδοπούλης σημείωσε το 26-21, για να μειώσουν σε 26-24 οι Φιορεντίνος και Γιαννουλάκης. Ζούλης και Τσάκαλης απάντησαν με 4-0(30-24) και 30-26 από τον Γιαννουλάκη. Καραχρήστος και Ζούλης έκαναν το 34-26, με τον Κοσκερά λίγο αργότερα να σημειώνει το τελικό 34-28 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Airball ήταν καταιγιστικοί. Έκαναν ένα σερί, ανέβασαν τη διαφορά κατά πολύ και έβαλαν ουσιαστικά στην γωνία τον αντίπαλο. Ο Σταμούλης έκανε το 36-28, ο Μαρίνος σημείωσε το 36-31, για να έρθει ένα 11-0 από Παπαδοπούλη, Μουμούρη, Κυρούδη και Ζούλη για το 47-31. Φιορεντίνος και Γιαννουλάκης μείωσαν σε 47-35, με τον Γιατροπούλη να απαντάει με ωραίο σουτ για το 49-35. Τρίποντο του Λειβαδά για το 49-38, καλάθι από τον Καραχρήστο για το 51-38 και μια βολή από τον Γιαννουλάκη για το τελικό 51-39 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο οι Τουβλέικερς τα έπαιξαν όλα για όλα, όμως όταν οι Airball ένιωσαν να απειλούνται βρήκαν λύσεις και δεν έδωσαν δικαιώματα στον αντίπαλο. Ο Μουμούρης έκανε το 53-39, ο Μαρίνος με τρίποντο μείωσε 53-42 και ο Παπαδοπούλης έκανε το 55-42. Τρίποντο από τον Φιορεντίνο για το 55-45 και 5-0 από Κυρούδη και Μουμούρη για το 60-45. Δογραμαζιάν, Αγγουριδάκης, Μαρίνος και Κοσκερας μείωσαν σε 60-54 και 62-54 από τον Ζούλη. Ο Κοσκεράς μείωσε σε 62-56 και ο Τσάκαλης μείωσε σε 64-56, που ήταν και το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους νικητές, πέρα από τον Ζούλη, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Παπαδοπούλης και Μουμούρης. Για τους Τουβλέικερς ξεχώρισαν οι Γιαννουλάκης και Μαρίνος.