19.4%
52.9%
42.9%
56.3%

Παιχνίδι με χαρακτήρα knock out ήταν το πρώτο ματς τη σειράς μεταξύ Airball B.C και Clerks B.C. με τους δεύτερους να νικούν στα σημεία με 59-60 με τον Ρίζα και τον Χαντζή να βάζουν τους 45 απ τους 60 πόντους της ομάδας του.

Στο ξεκίνημα του παιχνιδιού οι δύο ομάδες προσπάθησαν να δείξουν τις διαθέσεις τους με το παιχνίδι να αποκτά ωραίο ρυθμό αλλά την διαφορά να μην ξεφεύγει για καμία απ τις δύο ομαδες και το δεκάλεπτο να κλείνει στο 11-13 υπερ των Clerks με τον Χαντζή να σκοράρει απ την μία και τον Σταμούλη απ την άλλη.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο ρυθμός των δύο ομάδων έπεσε παρόλα αυτά ήταν πιο παραγωγική περίοδος απ την άλλη.Στην αρχή οι δύο ομάδες συνέχισαν πόντο πόντο με τους Clerks και τον Ρίζα να κάνουν ένα ξέσπασμα προς το τέλος και το ημίχρονο να κλείνει στο 26-30 με τον Κυρούδη να κρατάει την ομάδα του κοντά στο σκορ.

Στο ξεκίνημα του δεύτερου ημιχρόνου οι Airball έπαιζαν καλύτερα και πέρασαν και μπροστά με το τρίποντο του Μπίκου για το 37-35 αλλά ο Χαντζής με δύο τρίποντα πήγε το ματς στο 41-43 για να κλείσει το δεκάλεπτο στο 44-43 με τρίποντο του Σταμούλη.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο το παιχνίδι πηγαινε πόντο πόντο στα πρώτα λεπτά, προς τα μέσα της περιόδου οι Clerks έτρεξαν ένα μικρό σερί για το 50-56 με καλάθι του Ρίζα.Με τους airball να μην πτοούνται και να μαζεύουν την διαφορά φτάνοντας προς το τέλος με το σκορ στο 57-58 μετά απο καλάθια του Κυρούδη ο Χαντζής κέρδισε φάουλ πήγε στις βολές έβαλε ½ για το 57-59 και ο Μπίκός στα 32 δευτερόλεπτα έφερε το ματς στο 59-59.Εκεί δώθηκε τεχνική στο Γιατροπούλη ο Χαντζής πήγε και πάλι στις βολές ευστόχησε για το 59-60 και τους Airball να μην καταφέρνουν να κάνουν επίθεση στην τελευταία φάση του αγώνα.

Απ τους νικητές ο Χαντζής είχε 27 πόντους ενώ 18 πόντους και 11 ριμπάουντ είχε ο Ρίζας.Για τους Airball B.C. ο Κυρούδης είχε 17 πόντους και ο Σταμούλης 13 πόντους και 11 ριμπάουντ ενώ 10 πόντους πρόσθεσε ο Λαγοπόδης.