0.0%
50.0%
22.7%
7.1%

Οι Airball B.C., παρά τις πολλές απουσίες που είχαν, κατάφεραν από την αρχή να επιβάλλουν τον ρυθμό τους και να πάρουν άνετα τη νίκη κόντρα στους Gkrouvalous με 63-32. MVP του αγώνα ήταν ο Νίκος Καραχρήστος με 16 πόντους, 20 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα και 3 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο το σκορ έμεινε αρκετά χαμηλά, με τις δύο ομάδες να κάνουν νωθρό ξεκίνημα, με τους Airball όμως να κρατούν σταθερά το προβάδισμα όταν πέρασαν μπροστά στο σκορ. Ο Καλαφατάκης έβαλε το πρώτο καλάθι του αγώνα, ο Καραχρήστος ισοφάρισε σε 2-2, ο Καλογερόπουλος έβαλε ξανά μπροστά τους Gkrouvalous με μια βολή για το 2-3 και οι Airball απάντησαν με ένα σερί 8-0 των Καραχρήστο, Μουμούρη και Παπαδοπούλη για το 10-3. Σε 10-5 μείωσε ο Ζαβάκος, για να έρθει η απάντηση του Τσάκαλη για τι τελικό 12-5 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Airball συνέχισαν να τα πηγαίνουν το ίδιο καλά στην άμυνα, η διαφορά όμως ήταν ότι στην επίθεση πήραν φωτιά, ξεφυγαν και ουσιαστικά καθάρισαν τη νίκη από το ημίχρονο. Ζούλης, Μουμούρης, Παπαδοπούλης και Καραχρήστος έτρεξαν ένα 9-0 για το 21-5, για να ακολουθήσουν 4 πόντοι του Καλογερόπουλου για το 21-9. Καραχρήστος και Μουμούρης έβαλαν από ένα καλάθι για το 25-9, ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 25-10, ο Μουμούρης έβαλε άλλο ένα καλάθι για το 27-10 και 27-12 από τον Ζαβάκο. Καραχρήστος και Τσάκαλης έβαλαν από ένα καλάθι ακόμη για τους Airball, για να διαμορφώσουν το τελικό 31-12 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Airball έριξαν κάπως ταχύτητα, όμως όχι τόσο ώστε να δώσουν ελπίδες στους Gkrouvalous, με τη διαφορά να συνεχίζει να γυροφέρνει στους 20 πόντους. Στασινός και Τσάκαλης έκαναν το 35-12, ο Καλογερόπουλος μείωσε σε 35-14 και 37-14 από τον Παπαδοπούλη. Τρίποντο του Κιούση για το 37-17, 7-0 από Μουμούρη και Παπαδοπούλη για το 44-17 και απάντηση με 0-9 από τους Gkrouvalous μς δράστες τους Μπουτσίνη, Μαξούρη και Καλογερόπουλο για το τελικό 44-26 του δεκαλέπτου.

Στην τελευταία περίοδο το ματς είχε πλέον διαδικαστικό χαρακτήρα, με τις δύο ομάδες να έχουν ήδη αρχίσει να σκέφτονται το επόμενο τους παιχνίδι. Ο Καραχρήστος έγραψε το 46-26, ο Καλογερόπουλος έβαλε μια βολή για το 46-27 και ο Παπαδοπούλης έτρεξε ένα 7-0 για το 53-27. Ο Καλογερόπουλος με ένα καλάθι και μια βολή έγραψε το 53-30, οι Παπαδοπούλης και Τσάκαλης ανέβασαν στο 56-30 και 56-32 από τον Ζαβάκο. Το τελικό 63-32 του αγώνα το έγραψαν οι Καραχρήστος, Μουμούρης, Ζούλης και Παπαδοπούλης.

Για τους Airball B.C., πέρα από τον Καραχρήστος, καλή εμφάνιση έκαναν επίσης οι Παπαδοπούλης και Μουμούρης. Για τους Gkrouvalous ξεχώρισε ο Καλογερόπουλος.