20.0%
63.6%
19.1%
6.7%

Οι Airball B.C. κάνοντας καταπληκτικό δεύτερο ημίχρονο κατάφεραν να πάρουν την πρώτη τους νίκη στο φετινό πρωτάθλημα και παράλληλα οδήγησαν τους Halia Mavericks στην πρώτη τους ήττα με τελικό σκορ 49-28. MVP του αγώνα ήταν ο Ηλίας Ζούλης με 13 πόντους, 10 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Airball μπήκαν με 3-0 χάρη σε ένα καλάθι του Μουμούρη και μια βολή του Καπινιάρη, οι Halia Mavericks απάντησαν με τον Αγγελιδέλη για το 3-3, 5-3 ο Κυρούδης, 5-8 με 0-5 σερί οι Πλινθίδης και Τσαμούταλος και μια βολή από τον Καπινιάρη για το τελικό 6-8 της περιόδου.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο οι Airball έτρεξαν ένα 6-0 με τους Μούτσο και Καραχρήστο για το 12-8, 12-13 οι Πασσαλής και Κεφαλάς, 14-13 ο Ζούλης, 14-15 ο Αγγελιδέλης, 16-15 ο Καπινιάρης και 16-17 ο Πασσαλής για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Ζούλης μπήκε με ένα προσωπικό 5-0 για το 21-17, 21-19 ο Τσαμούταλος, 31-19 με 10-0 σερί από τους Καπινιάρη και Ζούλη, 31-21 ο Πλινθίδης και ένα τρίποντο του Μουμούρη μαζί με ένα καλάθι του Κυρούδη για το τελικό 36-21 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Κυρούδης ξεκίνησε με καλάθι για το 38-21, οι Πασσαλής, Αγγελιδέλης και Κεφαλάς μείωσαν σε 38-26, 40-26 ο Καραχρήστος, 40-28 απο τους Halia Mavericks και στη συνέχεια ακολούθησε ένα 9-0 από τους Καραχρήστο, Τσάκαλη και Καπινιάρη για το τελικό 49-28 του αγώνα.

Για τους Airball, πέρα από τον Ζούλη, σε καλό βράδυ βρέθηκαν επίσης οι Καραχρήστος και Καπινιάρης. Για τους Halia Mavericks ξεχώρισαν οι Πασσαλής, Αγγελιδέλης και Τσαμούταλος.