0%
0%
0%
0%

Οι Aladalon κέρδισαν τους Desperado με 63-36 για να περάσουν στον μεγάλο τελικό του Challenge League. Το παιχνίδι ήταν κλειστό στις δύο πρώτες περιόδους του, με τους νικητές να ξεφεύγουν στο 3ο δεκάλεπτο και να ανεβάζουν πολύ τη διαφορά στην 4η περίοδο.

Τα λάθη ήταν 20-19 στο ματς, τα κλεψίματα 7-11 και οι ασίστ 12-7. Στα ριμπάουντ οι Aladalon είχαν τον πρώτο λόγο, 44-26 με 9-6 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/18 τρίποντα και τους Desperado 2/16. Στα δίποντα οι Aladalon είχαν 15/40 και οι Desperado 13/37.

Σε ατομικό επίπεδο για τους Aladalon ο Μαυριδης είχε 15 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Μιχαηλίδης Χ. 14 πόντους, 10 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μιχαηλίδης Α. 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Σουβλερης 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 2 κλεψίματα. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 7 κλεψίματα, ο Κατσιαβαρας 7 πόντους, 3 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 6-0 από τον Μαυριδη και τον Μιχαηλίδη Ι. για να απαντήσει ο Κιουσης για το 6-2. Ο Μιχαηλίδης Χ. με τον Μιχαηλίδη Ι. έφεραν την ομάδα τους στο 10-2, με τους Desperado να μειώνουν σε 10-6 με τον Βαβιζο και τον Κατσιαβαρα με 2:15 για το δεκάλεπτο. Ο Σουβλερης έγραψε το 13-7, με τον Μιχαηλίδη Χ. να σκοράρει για το 15-7 στη 2η περίοδο. Ο Μαρκοπουλιωτης απάντησε, με τον Μιχαηλίδη Χ. να σκοράρει για το 18-9. Οι Desperado με τον Σαλημενο και τον Κατσιαβαρα πλησίασαν σε 18-14, για να σκοράρει ο Σεφερης για το 20-16, με τον Μιχαηλίδη Α. να κλείνει το ημίχρονο στο 23-16 για την ομάδα του.

Στην επανάληψη ο ίδιος με τον Μιχαηλίδη Χ. έφεραν τους Aladalon στο 28-16, με τον Σαλημενο να απαντά και τον Μιχαηλίδη Χ. να σκοράρει και για το 30-18. Οι Σεφερης με τον Εμμανουηλίδη ήταν που με 7:25 για την 3η περίοδο μείωσαν σε 30-23, αλλά οι Aladalon απάντησαν με 7-0 από τον Σουβλερη, τον Μαυριδη και τον Μιχαηλίδη Α. για το 37-23. Ο Σεφερης με τον Κατσιαβαρα μείωσαν σε 37-27, αλλά ο Σουβλερης με τον Μαυριδη έγραψαν το 42-27 για την ομάδα τους. ο Σεφέρης μείωσε σε 42-29, με τον Μαυροδη να κλείνει το 3ο δεκάλεπτο στο 45-29 για τους Aladalon. Στην 4η περίοδο ο Βαβιζος σκόραρε για το 47-33, με τον Μπουσουλα να απαντά. Ο Σουβλερης με τον Μιχαηλίδη Α. έφεραν το ματς στο 54-34 με τον Μαυριδη να γράφει το 56-34 και το ματς να κλείνει από τον Συλιγνακη και τον Μπουσουλα.