20.0%
87.5%
46.3%
0.0%

Με τρομερή εμφάνιση και στις δύο πλευρές του παρκέ οι Kourayo B.C. κατάφεραν να ελέγξουν το παιχνίδι κόντρα στους Alley ωχ και να φύγουν νικητές με τελικό σκορ 45-52. MVP της αναμέτρησης αναδείχθηκε ο Νίκος Παπαδόπουλος με 19 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 1 κλέψιμο και 2 τάπες.

Στο πρώτο δεκάλεπτο οι Kourayo B.C. ξεκίνησαν το ματς με 0-6 με 6 πόντους του Αναστασίου, ο Σταμάτης μείωσε σε 3-6 με ένα καλάθι και μια βολή για τους Alley ωχ, 3-8 με καλάθι του Παπαδόπουλου, 7-8 με ένα καλάθι του Σταμάτη και ένα του Σχοινά, 7-10 με δύο βολές του Βαρδή και νέο 4-0 οι Alley ωχ με τους Τσιμικλή και Τσιοτίκα για να κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα με προβάδισμα με σκορ 11-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο ο Κάρκαλος έβαλε καλάθι για το 13-10, οι Παπαδόπουλος και Αναστασίου απάντησαν με ένα καλάθι ο καθένας για το 13-14, 15-14 από τον Σαπλαούρα, 15-27 με 0-13 σερί οι Σαφλέκας, Παπαδόπουλος, Αναστασίου και Μπαρδής και απάντηση με 9-0 από τους Σταμάτη, Σχοινά και Κάρκαλο για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς με 24-27.

Στο τρίτο δεκάλεπτο ο Κάρκαλος έβαλε καλάθι και φάουλ για να ισοφαρίσει σε 27-27, 27-31 με ένα καλάθι του Μπαρδή και ένα του Παπαδόπουλου, 33-31 με απάντηση των Alley ωχ με ένα τρίποντο του Κάρκαλου και ένα του Κώστα Βάρδα, 33-38 με 0-7 σερί οι Αναστασίου, Μπαρδής, Αντωναρόπουλος και Παπαδόπουλος, 35-38 με καλάθι του Σχοινά και από δύο βολές οι Σαφλέκας και Παπαδόπουλος για το τελικό 35-42 της τρίτης περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο Σταμάτης, Τσιμικλής και Λευτέρης Βάρδας μείωσαν το ματς σε 41-42 για τους Alley ωχ, 41-46 με ένα καλάθι του Μπαρδή και ένα του Σαφλέκα, 43-48 ο Σχοινάς, 43-48 με ωραία ενέργεια και καλάθι του Κουδουσνέ, 45-48 ο Κάρκαλος, και νέο 0-4 σερί δια χειρός Παπαδόπουλου για το τελικό 45-52 του παιχνιδιού.

Για τους Kourayo B.C., πέρα από τον Παπαδόπουλο, πολύ καλό ματς έκανε και ο Αναστασίου με 14 πόντους, 5 ριμπάουντ και 3 κλεψίματα. Για τους Alley ωχ ξεχώρισε ο Σταμάτης με 10 πόντους, 19 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 2 τάπες.