0.0%
37.5%
44.0%
23.5%

Με νίκη έκλεισαν τις υποχρεώσεις τους στην κανονική διάρκεια του Summer οι S.O.S., αφού επικράτησαν με 31-59 απέναντι στους Alley Ωχ στην τελευταία αγωνιστική των ομίλων. Οι S.O.S. μπήκαν από το ξεκίνημα πολύ δυνατά στο παιχνίδι, έχτισαν σταδιακά μία διαφορά απέναντι στους αντιπάλους τους την οποία διατήρησαν και μέχρι το τέλος, μπαίνοντας δυναμικά στα Playoff του θεσμού. Οι Alley Ωχ προσπάθησαν στη σεζόν να πάρουν μία νίκη, όμως δεν κατάφεραν να πάρουν ροζ φύλλο και έτσι αποχαιρέτησαν το Summer στο 0-5 του βαθμολογικού πίνακα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Γκούμα και τον Κωνσταντινίδη να ανοίγουν το σκορ με δίποντο και βολή αντίστοιχα για το αρχικό 0-3, οι Alley Ωχ θα μπουν στο ματς με 2 δίποντα των Βάρδα και Κάρκαλο για το προβάδισμα και το 4-3, ενώ οι S.O.S. θα περάσουν ξανά μπροστά με ένα σερί 0-7, έπειτα από τρίποντο του Λεπίτκα και 2 δίποντα των Καραγεώργο και Κωνσταντίνου για το 4-10 του ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσει με βολή ο Κάρκαλος, μειώνοντας τη διαφορά στους 5 πόντους, με το σκορ να γράφει 5-10 για την περίοδο.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Κωνσταντινίδης με νέο δίποντο θα γράψει το 5-12 των S.O.S., ο Τζιούβελης με όμορφο τρόπο θα μειώσει στους 5 και το 7-12, ενώ οι S.O.S., θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 14 με ένα σερί 2-11, έπειτα από 2 τρίποντα των Καραγεώργο, Αμούντζια, βολή του πρώτου και 2 δίποντα από τον Βαρδή για το 9-23 του ματς. Με δίποντο του Σταμάτη, οι Alley Ωχ μείωσαν στο 11-23, ενώ το πρώτο ημίχρονο, έκλεισαν οι S.O.S., έπειτα από 2 δίποντα των Γκούμα, Βαρδή και τρίποντο στην εκπνοή του Αμούντζια για το 11-30 του ημιχρόνου.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Βάρδας με 2 απανωτά δίποντα θα μειώσει στους 15 πόντους και το 15-30, ο Κωνσταντινίδης με δικό του δίποντο θα κάνει το 15-32, ενώ ο Σταμάτης, μετά από κλέψιμο, θα ευστοχήσει στην αντίπαλη ρακέτα, γράφοντας με αυτόν τον τρόπο το 17-32 της αναμέτρησης. Στη συνέχεια, οι S.O.S., θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς με 2 δίποντα του Κωνσταντινίδη και 1 του Γκούμα για το 17-38, οι Alley Ωχ θα μειώσουν με δίποντο του Βάρδα για το 19-38, ενώ ο Κωνσταντινίδης με δικό του καλάθι θα διαμορφώσει το 19-40 του παιχνιδιού. Εκεί, ο Βάρδας με 2 βολές θα μειώσει ξανά στους 19 για το 21-40, ο Γκούμας με δίποντο θα κάνει το 21-42, ενώ την περίοδο θα σφραγίσει με δίποντο ο Σταμάτης έπειτα από lay up για το 23-42 του 3ου δεκαλέπτου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι S.O.S. θα πάνε τη διαφορά στους 27 πόντους με ένα σερί 0-8 για το 23-50, ο Κάρκαλος θα μειώσει με δίποντο στο 25-50, ενώ οι S.O.S. με ένα νέο σερί 0-7 από τους Κωνσταντίνου, Καραγεώργο, Κώστα και Κωνσταντινίδη για το 25-57 του ματς. Με 2 βολές του Βάρδα, δίποντο και βολή του Κάρκαλου αλλά και ακόμα μία βολή του Σταμάτη, οι Alley Ωχ θα μειώσουν στο 31-57, ενώ ο Καραγεώργος με εύστοχο δίποντο, σφράγισε το ματς στο τελικό 31-59.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Γιάννης Καραγεώργος ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 9 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Κωνσταντινίδης και Αμούντζιας, ενώ από τους Alley Ωχ ξεχώρισαν οι Σταμάτης και Σαπλαούρας.