45.5%
35.7%
36.0%
20.0%

Angels vs Aigaleo Kings 56-75.Καταπληκτική εμφάνιση από τους Angels παρέσυραν τους Aigaleo Kings με μεγαλύτερη διαφορά στο ματς το 43-70.Οι Aigaleo Kings, για δεύτερη συνεχόμενη αγωνιστική γνώρισαν βαριά ήττα. Mvp του αγώνα ο Κοντοπάνος με 19 πόντους(2/2 δίποντα και 5/6 τρίποντα),2 ριμπάουντ, 2 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι για τους Angels ο Σελεπές με σουτ πέτυχε το 0-2.Ισοφάρισε ο Αντωνόπουλος με 2/2 βολές 2-2 για τους Aigaleo Kings. Με ντραιβ ο Πλακογιαννάκης το 2-4 και ο Αντωνόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Λιακόπουλος με 1/2 βολές πέτυχαν το 5-4.Ο Μαλιγιάννης με τρίποντο πέτυχε το 5-7 και ο Αντωνόπουλος με σουτ από την γωνιά ισοφάρισε 7-7.Το δεκάλεπτο τελείωσε με σερί 0-10 για τους Angels 7-17 ,αρχικά ο Σελεπές σκόραρε ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ,με τρίποντο ο Κοντοπάνος, ξανά σκόραρε ο Σελεπές και με τρίποντο ο Πλακογιαννάκης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Κοντοπάνος με τρίποντο και ο Πλακογιαννάκης με λει-απ έγραψαν το 7-22 για τους Angels. Ο Νίκου με σουτ μείωσε 9-22 για τους Aigaleo Kings. Ο Σερέφας με 2/2 βολές και ο Πλακογιαννάκης με τρίποντο έγραψαν το 9-27.Ο Νικολουδάκης με 4 πόντους του από το ζωγραφιστό μείωσε σε 13-27.Ο Κοντοπάνος με σουτ το 13-29 και ο Αντωνόπουλος με σουτ το 15-29.Με τρίποντο ο Κοντοπάνος και με 2/2 βολές ο Πλακογιαννάκης το σκορ έγινε 15-34.Ο Λιακόπουλος πέτυχε με 1/2 βολές το 16-34 και το δεκάλεπτο τελείωσε 16-38 ,με εύστοχες βολές 2/2 Ο Μαλιγιάννης και ο Οικονόμου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Λιακόπουλος με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές ο Αντωνόπουλος έγραψαν το 19-38 για τους Aigaleo Kings. Ο Πλακογιαννάκης με λει-απ και ο Κοντοπάνος με τρίποντο έγραψαν το 19-43 για τους Angels . Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νίκου το 21-43 και ο Πλακογιαννάκης με γκολ φάουλ το 21-46.Ο Ζαφειράτης με τρίποντο το 24-46 και ο Πλακογιαννάκης απάντησε με τρίποντο για το 24-49.Ο Νίκου με φόλοου το 26-49 και ο Μαλιγιάννης με 1/2 βολές το 26-50. Ο Λιακόπουλος με τρίποντο και εύστοχο Hook πέτυχε το 31-50 και ο Πλακογιαννάκης με ντραιβ σκόραρε το 31-52.Τρίποντο ο Αντωνόπουλος έγραψε το 34-52 και ο Κοντοπάνος με τρίποντο το 34-55.Το δεκάλεπτο τελείωσε 36-55 με λει-απ ο Μαλάκης.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Πλακογιαννάκης με τριποντο και ο Κοντοπάνος με σουτ έγραψαν το 36-60 για τους Angels. Ο Νικουλουδάκης με τρίποντο έκανε το 39-60 για τους Aigaleo Kings. Ο Οικονόμου με γκολ φάουλ το 39-63 και ο Αντωνόπουλος πέτυχε το 41-63 Με σουτ.Ο Σελεπές αξιοποίησε την ασίστ του Μαλιγιάννης, ο Πλακογιαννάκης με coast to coast και με 1/2 βολές έγραψαν το 41-68.Ο Λιακόπουλος το 43-68 με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μαλιγιάννης με σουτ το 43-70.Ο Μαλάκης με τρίποντο έκανε το 46-70 και ξανά ο Μαλιγιάννης με ντραιβ πέτυχε το 46-72.Με 8-0 σερί το σκορ έγινε 54-72 με τον Νίκου να πετυχαίνει και τους 8 πόντους από το ζωγραφιστό. Ο Πλακογιαννάκης με 1/2 βολές το 54-73 και με Hook ο Νίκου το 56-73.Το τελικό 56-75 πέτυχε ο Μαλιγιάννης με 2/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο τρομερός Πλακογιαννάκης με 29 πόντους, 5 ριμπάουντ, 5 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σελεπές με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ και 3 ασίστ .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Νίκου με 16 πόντους, 19 ριμπάουντ(13-6),3 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Αντωνόπουλος με 14 πόντους, 9 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 3 κλεψίματα και 2 κοψίματα.