22.7%
40.0%
45.6%
25.0%

Τεράστιο ροζ φύλλο για τους Aladalon που κέρδισαν με 71-75 τους Angels για να ανέβουν στο 6-11 στον όμιλο και να βρεθούν μία νίκη πάνω από τους Pigs στην 8η θέση και μέσα στα πλέι οφς. Μεγάλο ματς από τον Σουβλέρη, πολύ καλοί Μιχαηλίδης, Κουντουριώτης και Παυλίδης για τους νικητές που είδαν τους Angels να επιστρέφουν από διψήφια διαφορά αλλά άντεξαν και έφυγαν με τους 2 βαθμούς.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τον Κοντοπάνο να σκοράρει για να απαντήσει ο Μιχαηλίδης. Οι Angels με τον Ποντικό, τον Κεφάλα και τον Πλαγιανάκο έφτασαν στο 9-2, για να τους φέρει ο Ποντικός στο 11-4 λίγο μετά. Οι Aladalon απάντησαν με ένα 0-10 δικό τους, ο Σουβλέρης με τον Κωνσταντίου και τον Παυλίδη σκόραραν ως το 11-14, με τον Κτενίδη να φέρνει την ομάδα του στο 13-16. Ο Μεσκούσης ισοφάρισε το ματς στο 16-16, με το δεκάλεπτο να κλείνει από Σουβλέρη και Στεργίου στο 17-18. Στη 2η περίοδο ο Μεσκούσης με τον Κοντοπάνο και τον Κακαρούνα έφεραν τους Angels στο 23-18, με τον Μιχαηλίδη και τον Σουβλέρη να απαντούν για το 23-22. Ο Μεσκούσης κράτησε με τρίποντο την ομάδα του μπροστά, αλλά οι Aladalon απάντησαν με Κτενίδη και Σουβλέρη με 0-8 για το 26-30. Ο Πλαγιανάκος μείωσε, με τον Αθανασάκο να σκοράρει για το 28-32. Ο Ποντικός έφερε και πάλι το ματς στο σουτ, αλλά το ημίχρονο έκλεισε από Κτενίδη και Αθανασάκο στο 30-37 για τους Aladalon.

Στην επανάληψη ο Κακομανώλης μείωσε στους 4, με τον Κουντουριώτη να απαντά, 33-39. Ο Στεργίου με τον Ποντικό έγραψαν το 36-41 με ένα καλάθι του Σουβλέρη στο ενδιάμεσο, αλλά ο Κουντουριώτης με τον Παυλίδη έφεραν στο 36-45 τους Aladalon, με τον Σουβλέρη λίγο μετά να τους δίνει την πρώτη διψήφια διαφορά, 37-47. Ο Κακομανώλης απάντησε με τρίποντο, με τον Παυλίδη να γράφει το 40-49. Ο ίδιος και ο Σουβλέρης σκόραραν για το 41-53 με τον Σουβλέρη να φτάνει τους 24 πόντους ως εκείνο το σημείο στο ματς. Ο Κακομανώλης μείωσε σε 43-53, με τον Μιχαηλίδη να απαντά, αλλά το δεκάλεπτο να κλείνει από βολές του Ποντικού και του Πλαγιανάκου στο 46-55.

Στην 4η περίοδο το τρομερό σερί επιστροφής των Angels συνεχίστηκε, ο Πλαγιανάκος με τον Ποντικό και τον Κακαρούνα ολοκλήρωσαν ένα 12-0 για την ομάδα τους, για να ισοφαρίσουν σε 55-55 το ματς. Ο Παυλίδης με τρίποντο κράτησε μπροστά την ομάδα του, αλλά ο Κεφάλας πλήρωσε με το ίδιο νόμισμα για το 59-58. Ο Μιχαηλίδης με τον Κακαρούνα αντάλλαξαν καλάθια με τον Κουντουριώτη και τον Αθανασάκο να γράφουν το 61-65. Ο Κακαρούνας μείωσε ξανά, αλλά ο Μιχαηλίδης και ο Κουντουριώτης έφεραν τους Aladalon στο 63-70 με 1:45 για το φινάλε. Μετά από 2 χαμένες επιθέσεις εκατέρωθεν ο Κακομανώλης κέρδισε φάουλ σε τρίποντο και με 2/3 βολές μείωσε σε 65-70 στα 25 δευτερόλεπτα. Ο Κωνσταντίνου είχε 1/2 αμέσως μετά, με τον Κακομανώλη στα 15 δευτερόλεπτα να γράφει τρίποντο για το 68-71. Ο Μιχαηλίδης είχε κι εκείνος 1/2 βολές μετά, με τον Κοντοπάνο να παίρνει φάουλ σε τρίποντο μετά από επιθετικό ριμπάουντ των Angels και 4,7΄΄ πριν το τέλος να γράφει το 71-72. Όμως, η τρομερή επαναφορά του Αθανασάκου έβγαλε ασίστ στον Κωνσταντίνου που με καλάθι και φάουλ καθάρισε το ματς στο 71-75 για τους Aladalon.

Για τους νικητές ο Σουβλέρης είχε 24 πόντους και 6 ριμπάουντ, ο Μιχαηλίδης 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, ο Παυλίδης 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα, ο Κουντουριώτης 10 πόντους. Για τους Angels ο Ποντικός είχε 16 πόντους, 16 ριμπάουντ, 6 ασίστ, ο Κακομανώλης 13 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Πλαγιανάκος 8 πόντους, 11 ριμπάουντ, ο Κακαρούνας 10 πόντους, 6 ριμπάουντ, 5 ασίστ.