27.3%
36.4%
36.6%
6.7%

Οι Angels έκαναν ένα εκκωφαντικό πρώτο ημίχρονο, όπου πήραν τεράστια διαφορά και έφτασαν στο 2/2 κερδίζοντας τους Ball Busters με 74-40. MVP του αγώνα ήταν ο Πέτρος Πλακογιαννάκης με 36 πόντους, 11 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 2 κλεψίματα και 1 τάπα.

Από το πρώτο δεκάλεπτο φάνηκε οτι οι Angels ειναι συγκεντρωμένοι και με τον Πλακογιαννάκη να μην σταματάει πουθενά πήραν μια διαφορά ψυχολογίας. Ο Τάσος Πλαγιαννάκος άνοιξε το σκορ στο ματς, ο Στάθης ισοφάρισε σε 2-2, 6-2 οι Πλαγιαννάκος και Κακομανώλης, 6-7 οι Λάγιος και Καραγιαννίδης, 9-7 ο Πλακογιαννάκης, 9-9 ο Καραγιαννίδης και 8-0 σερί απο τους Πλακογιαννάκη και Χαραλαμπόπουλο για το τελικό 17-9 της περιόδου.

Στο δεύτυερο δεκάλεπτο οι Angels ήταν καταιγιστικοί, καθώς εβαλαν 30 πόντους και πήραν μια διαφορά με την οποία ουσιαστικά καθάρισαν την υπόθεση νίκη.ο Βλάχος μείωσε σε 17-11, 27-11 με ενα 10-0 σερί οι Πλακογιαννάκης και Χαραλαμπόπουλος, 27-13 ο Καραγιαννίδης, 29-13 ο Πλακογιαννάκης, 29-15 ξανά από τον Καραγιαννίδη, 37-15 με ενα προσωπικό 8-0 του Πλακογιαννάκη, 37-17 ο Καραγιαννίδης,39-17 ο Εστυλιανίδης, 39-21 οι Καραγιαννίδης και Μπότσης, 41-21 ο Μαλιγιάννης,41-23 ο ΚΑραγιαννίδης,47-23 οι Κακομανώλης και Εστυλιανίδης και 47-25 απο τον Βλάχο για να κλείσουμε το ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο οι δυο ομάδες έριξαν φανερά ταχύτητα, με τους Angels να έχουν καθαρίσει και να κάνουν αρκετο rotation. Ο Μαλιγιάννης εγραψε το 50-25, 50-27 ο Καραγιαννίδης, 52-27 ο Κεφάλας, 52-31 ο Βλάχος και 7-0 απο τους Τάσο Πλαγιαννάκο και Πλακογιαννάκη για το τελικό 59-31 της περιόδου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο ο Τζέκος ξεκίνησε με δυο βολές για το 61-31, 61-33 ο Καραγιαννίδης, 64-33 ο Πλακογιαννάκης, 64-36 ο Πετρίδης, 68-36 οι Πλακογιαννάκης και Μαλιγιάννης, 68-38 ο Μελίσσης, 71-38 ο Πλακογιαννάκης, 71-40 ο Μπότσης και 74-40 με ενα τρίποντοι του MVP για να γραφτεί το τελικό σκορ του αγώνα.

Για τους Angels, πέρα από τον Πλακογιαννάκη, πολύ καλή εμφάνιση έκαναν και οι Τάσος Πλαγιαννάκος και Μαλιγιάννης. Για τους Ball Busters ξεχώρισαν οι Καραγιαννίδης και Βλάχος.