22.7%
44.4%
27.9%
13.5%

Την πρώτη τους νίκη πέτυχαν οι Angels στην φετινή λίγα κόντρα στους Carnavaliers με το τελικό 49-43 και πλέον γυρνούν σελίδα και μπαίνουν με νέο ψυχολογία στον 2ο γύρο της σεζόν από το νέο έτος. Οι Angels μπήκαν αποφασισμένοι για τη νίκη ακόμα και στα σημεία όπου οι Carnavaliers έδειχναν ασταμάτητοι. Μεγάλο παιχνίδι από τον Σελεπέ, ο οποίος έπιασε μεγάλη επίδοση και ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Αλεξίου να ανοίγει το σκορ με δίποντο και τον Ποντικό να απαντά άμεσα για το 2-2. Με δίποντο από τον Καραΐσκο, οι Carnavaliers θα κάνουν το 2-4, ενώ ο Μπάστας με γκολ-φάουλ θα διαμορφώσει το 7-4. Στη συνέχεια, ο Πασχαλίδης με τρίποντο θα ισοφαρίσει σε 7-7, ενώ το πρώτο δεκάλεπτο θα κλείσει με δίποντο του Ποντικού και 2/2 βολές του Στεργίου για το 11-7.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Αλεξίου με 4 πόντους και ο Παυλίδης με τρίποντο θα κάνουν το 11-14 υπέρ των Carnavaliers, με τον Μπάστα να ισοφαρίζει με τρίποντο για το 14-14. Στη συνέχεια. ο Ψιλόπουλος θα ευστοχήσει σε δίποντο για το 14-16, οι Ποντικός και Μπάστας θα γράψουν το 17-16 και ο Πασχαλίδης το 17-18. Με την βολή του Ποντικού, το ματς θα έρθει στα ίσα ξανά (18-18), με τους Ψιλόπουλο και Καραΐσκο να κλείνουν το πρώτο ημίχρονο με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα για το 18-23.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Angels θα μειώσουν με δίποντα των Μπάστα και Σελεπέ σε 22-23, ενώ οι Carnavaliers με τον ίδιο τρόπο θα κάνουν το 22-27. Με τον Κεφάλα να ευστοχεί σε γκολ-φάουλ, οι Angels θα μειώσουν σε 25-27, ο Καραΐσκος με δίποντο θα κάνει το 25-29 και ο Χαραλαμπόπουλος με τρίποντο θα μειώσει στον πόντο για το 28-29. Με 2 βολές θα απαντήσει ο Αλεξίου για το 28-31. Το τρίτο δεκάλεπτο, θα κλείσει με 2 βολές του Μπάστα για το 30-31.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Angels θα μπουν πολύ δυναμικά στο παρκέ και με ένα σερί 8-3 θα πάρουν προβάδισμα για το 38-34. Οι Carnavaliers θα ισοφαρίσουν εν συνεχεία σε 38-38, με τους Σελεπέ και Χαραλαμπόπουλο να ευστοχούν σε δίποντο και τρίποντο αντίστοιχα για το 43-38. Οι Carnavaliers θα απαντήσουν και θα ισοφαρίσουν με τρίποντο του Καραΐσκου και δίποντο του Παυλίδη για το 43-43, ενώ οι Angels θα κλείσουν το ματς με ένα σερί 6-0 για το τελικό 49-43.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Σελεπές ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 9 πόντους, με 15 ριμπάουντ, μοίρασε 1 ασίστ, κλέβοντας 3 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, ενώ μοίρασε και 5 τάπες, συγκεντρώνοντας έτσι 25 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Angels ξεχώρισε επιπλέον ο Μπάστας, με τον Ποντικό να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Carnavaliers σε καλή μέρα βρέθηκε ο Αλεξίου και ο Καραΐσκος.