0%
0%
0%
0%

Οι Angels κέρδισαν τους Desperado με 52-48 για να ανέβουν στο 3-3 σε έναν όμιλο που μετά τους Στιγκιντριακούς υπάρχουν 6 ομάδες με 2 ή 3 ήττες που παλεύουν για τις δύο πρώτες κατηγορίες.

Το παιχνίδι ήταν κλειστό στο πρώτο δεκάλεπτο με τους Angels να ελέγχουν τη 2η περίοδο, μετά το 11-10 έφτασαν στο 32-17 με ένα επιμέρους 21-7. Στην επανάληψη οι Desperado πήραν τα ηνία του αγώνα και πλήρωσαν τους αντιπάλους τους με το ίδιο νόμισμα, το 7-19 της 3ης περιόδου μας έφερε στο 39-36 στο 30ο λεπτό. Όμως, οι Angels σε ένα πολύ κλειστό 4ο δεκάλεπτο κατάφεραν να κρατηθούν μπροστά στο σκορ και να φτάσουν στο 52-48 και το ροζ φύλλο.

Τα λάθη ήταν 20-15 στο ματς, τα κλεψίματα 8-15 και οι ασίστ 13-6. Στα ριμπάουντ οι Angels είχαν τον έλεγχο, 47-40 με 11-11 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 6/16 τρίποντα και τους Desperado 2/17. Στα δίποντα οι Desperado είχαν 37% και οι Angels 28%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Κακαρουνας είχε 13 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Κακομανωλης 12 πόντους, ο Μαλλιγιαννης 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 4 ασίστ. Για τους Desperado ο Σεφερης είχε 25 πόντους, 4 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μαρκοπουλιωτης 8 πόντους, 8 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Σαλημενος 8 πόντους, 9 ριμπάουντ.