22.2%
45.5%
37.7%
16.7%

Σε ένα παιχνίδι με χαμηλό σκορ, οι Error 404 κατάφεραν να επικρατήσουν των Angels με 57-45 στην 8η στροφή του πρωταθλήματος της Bronze League. Οι Error 404 ξεκίνησαν πολύ δυναμικά το ματς και με το πρώτο δεκάλεπτο να κλείνει στο 22-6, οι Angels βρέθηκαν να κυνηγάνε το ματς από την αρχή. Στα υπόλοιπα δεκάλεπτα, οι 2 ομάδες ήταν κοντά στο σκορ και έτσι οι Error 404, πήραν τη 4η συνεχόμενη νίκη τους στο φετινό πρωτάθλημα ανεβαίνοντας έτσι στο 5-2.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Σιάμο να ανοίγει το σκορ με τρίποντο για το 3-0 και τον Ποντικό να μειώνει με δίποντο σε 3-2. Οι Κοκόρας και Σιάμος θα κάνουν το 7-2 και ο Κεφάλας με δίποντο θα μειώσει στους 3 πόντους για το 7-4. Στη συνέχεια, οι Error 404 με ένα σερί 15-2 θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με σκορ 22-6.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Error 404 με βολή του Γαλάτη και δίποντο του Μωυσίδη θα κάνουν το 25-6, ενώ οι Angels με τον Σελεπέ να κάνει ένα σερί 2-6 μειώνοντας σε 27-12. Στη συνέχεια, οι Error 404 με δίποντο του Χάνδακα θα κάνουν το 29-12, ο Σελεπές με νέο δίποντο το 29-14 και ο Ζερμπίνος το 31-14. Οι Angels θα κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με σερί 0-5 για το 31-19.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Error 404 θα αυξήσουν ξανά τη διαφορά στους 17 πόντους για το 36-19, ενώ οι Angels με ένα σερί 2-8 θα μειώσουν στους 11 πόντους τη διαφορά, κάνοντας το 38-27. Οι Error 404 θα απαντήσουν με βολή του Σιάμου και δίποντο του Χάνδακα, ενώ ο Κεφάλας με τρίποντο θα μειώσει στους 11 πόντους ξανά. Το τρίτο δεκάλεπτο θα κλείσει με 2/2 βολές του Μωυσίδη για το 43-30.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Error 404 με ένα σερί 6-0 θα κάνουν το 49-30, ο Μπάστας θα μειώσει με δίποντο σε 49-32 και ο Φιλιόπουλος με τον ίδιο τρόπο θα κάνει το 51-32. Ο Μπάστας με βολή θα κάνει το 51-33, ενώ ο Γαλάτης με δίποντο θα διαμορφώσει το 53-33. Στη συνέχεια, οι Angels με ένα σερί 2-12 θα μειώσουν σε 55-45, ενώ ο Φιλιόπουλος θα γράψει με δίποντο το τελικό 57-45.

MVP της αναμέτρησης ο Θανάσης Σιάμος με 12 πόντους, 16 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 5 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 24 βαθμούς στο ranking. Πολύ καλή και η εμφάνιση του Φιλιόπουλου, ενώ από τους Angels ξεχώρισε η προσπάθεια των Σελεπέ και Ποντικού.