10.5%
40.0%
33.9%
23.1%

Σχετικά άνετη νίκη κατάφεραν να πάρουν οι Angels κόντρα στους Miami Heal με 57-65. MVP του αγώνα ήταν ο Παναγιώτης Μαστρογιαννης ο οποίος είχε 21 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 ασίστ και 1 κλέψιμο.

Η πρώτη περίοδος ήταν αναγνωριστικη. Ο Στεργίου άνοιξε το σκορ κάνοντας το 0-2 για να έρθει ο Ζούμπος λίγο αργότερα και να κάνει το 3-2. Το 3-4 έγινε με βολές από τους Angels, ενώ το ματς μέχρι το 7-6 συνεχίστηκε καλάθι καλάθι. Σε εκείνο το σημείο έτρεξαν ένα 0-6 οι Angels με τους Ποντικό και Μαλλιγιάννη(7-12). Ο Κοκκινάκος έκανε το 8-12 με μια βολή. Το τελικό 10-14 σημειώθηκε από ένα καλάθι του Μαστρογιάννη και ένα του Κοκκινάκου.

Στην δεύτερη περίοδο τα πράγματα ξεφυγαν από νωρίς. Μπορεί ο Ζούμπος να έβαλε ένα τρίποντο και να μείωσε σε 13-14 αλλά μετά ήρθε το χάος. Ένα 0-10 με δράστες τους Μαλλιγιάννη, Μανιάτη, Μαστρογιάννη και Στεργίου πήγε το σκορ στο 13-24. Η διαφορά έφτασε μέχρι και τους 15 οταν το σκορ έγινε 15-30 από τον Μαστρογιάννη. Οι Heal προσπαθουσαν αλλά δεν μπορούσαν να ρίξουν τη διαφορά, με αποτέλεσμα να κλείνουμε ημίχρονο με 25-36.

Στο δεύτερο ημίχρονο οι Heal δεν έγιναν ιδιαίτερα απειλητικοι. Η διαφορά έπεσε βέβαια προς το τέλος της τρίτης περιόδου όμως οι Angels κυρίως με τον Μαστρογιάννη, αλλά και με τους Σελεπέ και Ποντικό έβρισκαν λύσεις ώστε να μη χάσουν το προβάδισμα. Η τρίτη τελείωσε με 46-50. Στην τέταρτη νωρίς μειωσαν με τον Κοκκινάκο οι Heal μέχρι και στον πόντο όταν έγινε το 51-52 όμως Μαστρογιάννης και Ποντικός πήραν φορά και έκαναν γρήγορα το 51-60. Στο τελικό 57-65 φτάσαμε χωρίς οι Angels να δεχθούν κάποια άλλη απειλή για το προβάδισμα τους.

Πέρα από τον Μαστρογιάννη πολύ καλό ματς έκαναν και οι Ποντικός και Μαλλιγιάννης. Για τους ηττημενους πολύ καλός ήταν ο Κοκκινάκος.