28.6%
85.7%
33.3%
29.6%

Οι Angels, πάρα τις πολλές απουσίες και τον γρήγορο τραυματισμό του Ποντικού, έπαιξαν συγκεντρωμενα για 40 λεπτά και παρόλο που ήταν πίσω σχεδόν σε όλη τη διάρκεια του αγώνα κόντρα στην Paranormal Inactivity, κατάφεραν να φύγουν νικητές με 62-59 κάνοντας την ανατροπή στα τελευταία λεπτά. MVP του αγώνα ήταν ο Παντελής Κεφάλας με 9 πόντους, 17 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα.

Στο πρώτο δεκάλεπτο η Paranormal μπήκε δυνατά, όμως πριν χτίσει διαφορά μπήκε ο Πλακογιαννάκης και το ματς ισορρόπησε. Γιάννης και Μιχάλης Παπαδάκης ξεκίνησαν με 5-0, 5-2 ο Χαραλαμπόπουλος, 7-2 ο Γιάννης Παπαδάκης, 7-5 ο Χαραλαμπόπουλος ξανά, 12-5 τα αδέρφια Παπαδάκη, 12-9 ο Πλακογιαννάκης, 16-9 από τον Μιχάλη Παπαδάκη και 16-12 με τρίποντο ο Μαλιγιάννης για να κλείσουμε το πρώτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στη δεύτερη περίοδο οι Angels συνέχισαν να έχουν καλή κυκλοφορία στην επίθεση και σε συνδυασμό με την καλή τους άμυνα πήραν ένα μικρό προβάδισμα στο ημίχρονο. Ο Μιχάλης Παπαδάκης έβαλε καλάθι για το 18-12, 18-16 ο Πλακογιαννάκης, 21-16 ο Γιάννης Παπαδάκης, 21-22 οι Κεφάλας, Πλακογιαννάκης και Κουντούρης, 24-22 ο Μιχάλης Παπαδάκης, 24-25 ο Μαλιγιάννης, 25-25 ο Καρόπουλος και 25-27 από τον Πλακογιαννάκη για να κλείσουμε ημίχρονο στο ματς.

Στο τρίτο δεκάλεπτο τα αδέρφια Παπαδάκη μπήκαν αφηνιασμένα και έδωσαν ξανά προβάδισμα στην ομάδα τους το οποίο έμεινε σε όλο το δεκάλεπτο. Μιχάλης και Γιάννης Παπαδάκης έγραψαν το 33-27, 33-30 ο Χαραλαμπόπουλος, 39-30 οι Γιάννης Παπαδάκης, Μιχάλης Παπαδάκης και Ζαντιώτης, 39-36 οι Μαλιγιάννης, Κεφάλας και Πλακογιαννάκης, 42-36 ο Γιάννης Παπαδάκης, 42-39 ο Πλακογιαννάκης, 44-39 ο Μιχάλης Παπαδάκης, 44-40 ο Πλακογιαννάκης, 49-40 οι Μαμαγκάκης και Γιάννης Παπαδάκης και 49-44 οι Μαλιγιάννης και Πλακογιαννάκης ξανά για να κλείσουμε και το τρίτο δεκάλεπτο του αγώνα.

Στην τελευταία περίοδο οι Angels με ηγέτες τους Κεφάλα και Χαραλαμπόπουλο, που έβαλαν κάποια μεγάλα καλάθια, έκαναν την ανατροπή και έφυγαν με το ροζ φύλλο του αγώνα. Ο Μιχάλης Παπαδάκης έγραψε το 51-44, 51-46 ο Πλακογιαννάκης, 53-46 ο Μιχάλης ξανά, 53-51 οι Μαλιγιάννης και Κεφάλας, 57-51 οι Καρόπουλος και Παπαδάκης, 57-61 με ένα 0-10 των Κεφάλα και Χαραλαμπόπουλου, 59-61 ο Μιχάλης Παπαδάκης με δύο βολές και 59-62 ο Μαλιγιάννης με μια δικιά του για να γράψει το τελικό σκορ.

Για τους Angels, πέρα από τον Κεφάλα, σε καλο απόγευμα βρέθηκαν επίσης οι Πλακογιαννάκης, Μαλιγιάννης και Χαραλαμπόπουλος. Για την Paranormal Inactivity ξεχώρισαν τα αδέρφια Παπαδάκη.