5.3%
51.9%
42.1%
19.2%

Με τον Ποντικό να επιστρέφει για πρώτη φορά στα παρκέ φέτος, τον Πλακογιαννάκη να είναι ασταμάτητος βάζοντας τους μισούς πόντους της ομάδας του και τον Σερέφα να κάνει τη διαφορά στο τέλος, οι Angels κέρδισαν τη Yugopiastika με 68-61 και της έσπασαν το αήττητο! Τρομερό το παιχνίδι ανάμεσα σε δύο πολύ δυνατές ομάδες, με τους Angels να παίρνουν τους δύο βαθμούς και να δείχνουν τα δόντια τους!

Το ματς ξεκίνησε με τον Πλακογιαννάκη και τον Σερέφα να σκοράρουν για το 6-0. Ο Ανδρέου απάντησε, αλλά Πλακογιαννάκης και Σερέφας έφεραν την ομάδα τους στο 10-2. Ο Κουμπούλης μείωσε σε 10-6, με τον Πλακογιαννάκη να συνεχίζει ακάθεκτος για το 12-6 και το 15-9 μετά τις βολές του Παπακώστα. Με βολές (15 φάουλ είχε η πρώτη περίοδος) η Yugopiastika μείωσε σε 15-12, για να έρθει ο Πλακογιαννάκης με 5 ακόμα πόντους (συνολικά 15 στο πρώτο δεκάλεπτο!) για το 20-12 της ομάδας του, πριν κλείσει ο Τσακέτας την περίοδο στο 20-14 με buzzer beater.

Στο 2ο δεκάλεπτο ο Ποντικός σκόραρε για το 22-15, με τον Παπακώστα και τον Τσακέτα να απαντούν από την περιφέρεια με ένα 0-8 για τη Yugopiastika για το 22-23. Ο Γιακουμής έφερε τον αγώνα στο 27-23, με τον Ανδρέου να απαντά, πριν έρθει ο Ποντικός με βολές για το 29-25. Ο Παπακώστας μείωσε, ο Πλαγιαννάκος σκόραρε για το 31-27, με τον Ντζιό να φέρνει το ματς στον πόντο και τον Μερζιώτη να σκοράρει για το προσπέρασμα της ομάδας του, 31-32. Όμως, οι Angels ήταν μπροστά στο ημίχρονο με καλάθι του Πλακογιαννάκη για το 33-32.

Στην επανάληψη ο Ποντικός έφερε το ματς στο 36-32 με τον Βερύκιο να απαντά. Ο Πλακογιαννάκης είχε 6 συνεχόμενους πόντους για το 42-34 με τους Angels να πιάνουν τη μεγαλύτερη διαφορά τους και πάλι στο ματς. Ο Παπακώστας απάντησε με τρίποντο και μετά τις βολές του Σελεπέ ο Ανδρέου με τον Ντζιό έφεραν το ματς στο 44-41, για να γράψει τρίποντο ο Μερζιώτης για το 45-44. Ο Πλακογιαννάκης κράτησε μπροστά την ομάδα του, αλλά ένα τρίποντο του Τσακέτα κι ένα καλάθι του Κουμπούλη έγραψαν το 47-49, για να κλείσει ο Κουμπούλης το δεκάλεπτο στο 48-51.

Στην 4η περίοδο ο Πλακογιαννάκης με τον Σερέφα που επέστρεψε στο ματς έχοντας μείνει αρκετή ώρα έξω λόγω φάουλ σκόραραν για το 52-51. Ο Ντζιός απάντησε για το 52-53 σε αυτό που έμελλε να είναι το τελευταίο προβάδισμα για τη Yugopiastika στο παιχνίδι. Πλακογιαννάκης και Σερέφας σκόραραν ξανά με τον Σελεπέ να γράφει το 58-53. Στο 60-55 από Σερέφα και Κουμπούλη με τον Ρένεση να μειώνει. Ο Σελεπές με τον Πλακογιαννάκη κράτησαν σε απόσταση ασφαλείας τους Angels, 64-57, με τον Σερέφα να φτάνει τους 8 πόντους στο δεκάλεπτο για το 66-58. Η Yugopiastika δεν μπορούσε να πάρει με τίποτα σκορ στο τελευταίο πεντάλεπτο εντός παιδιάς, παρά μόνο με βολές του Κουμπούλη, 66-60. Ο Ποντικός έφερε το ματς στο 67-60 λίγο πριν το δίλεπτο, με τον Κουμπούλη να βάζει άλλη μία βολή στο 1:28. Ο Πλακογιαννάκης τον μιμήθηκε στο 1:10 για το φινάλε για το 68-61, η Yugopiastika έχασε δύο σουτ για να μειώσει και το ματς έληξε με τους Angels μεγάλους νικητές.

Για τους Angels ο Πλακογιαννάκης είχε 34 πόντους, 4 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Σερέφας 12 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ποντικός 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, ασίστ, ο Σελεπές 6 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τη Yugopiastika ο Κουμπούλης είχε 15 πόντους, 4 ριμπάουντ, ο Τσακέτας 10 πόντους, 3 ριμπάουντ, ο Παπακώστας 11 πόντους, 6 ριμπάουντ, ο Ντζιός 9 πόντους 11 ριμπάουντ, 3 ασίστ, 3 κλεψίματα, ο Ανδρέου 6 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 τάπες.