5.6%
51.7%
29.8%
11.8%

Anonymous -Νίκαια 43-49.Ποδαρικό με νίκη για το summer για την Νίκαια που είχαν τον έλεγχο του   αγώνα από την αρχή μέχρι το φινάλε του αγώνα με μέγιστη διαφορά το +13 (15-28)φινάλε 2ου  δεκαλέπτου.Οι Anonymous στο 4ο δεκάλεπτο μείωσαν 36-38,όμως ο Σιμιντζής Βλάσης και ο  Χατζηαντωνίου στο φινάλε βοήθησαν την ομάδα τους να πανηγυρίσουν την νίκη.MVP του αγώνα ο Καρράς με 10 πόντους και 11 ριμπάουντ.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι ο Σιμιντζής Κυριάκος από επιθετικό ριμπάουντ και με γκολ φάουλ ο Σιμιντζής Βλάσης 0-5 για την Νίκαια. Ο Κεραμυδάς με 2/2 βολές το 2-5 για τους Anonymous. Με σουτ ο Καρράς ,με 2/2 βολές ο Χατζηαντωνίου και με σουτ ο Σωτηρόπουλος το σκορ έγινε 2-11 .Ο Κουρέτσης με σουτ το 4-11.Με σουτ από την γωνία ο Καρράς και με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης έγραψαν το 4-16.Με το δεκάλεπτο να τελειώνει 7-16 ο Δάσκαλος με 1/2 βολές και με λει-απ ο Κουρέτσης.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές το 7-17 για την Νίκαια. Ο Κεραμυδάς, ο Κωνσταντινίδης και ο Δάσκαλος μείωσαν σε 13-17 για τους Anonymous. Ο Σιμιντζής Βλάσης με 4 πόντους και με 2/2 βολές ο Χατζηαντωνίου πέτυχαν το 13-23.Με hook ο Δάσκαλος το 15-23 και το δεκάλεπτο τελείωσε 15-28 με σουτ ο Καρράς και με τρίποντο ο Σιμιντζής Βλάσης.

Τρίτο δεκάλεπτο και ο Δάσκαλος πέτυχε το 17-28 με λει-απ για τους Anonymous. Ο Σιμιντζής Βλάσης απάντησε με λει-απ το 17-30 για την Νίκαια. Με σουτ ο Δάσκαλος το 19-30 και με 2/2 βολές ο Καρράς για το 19-32.Με τρίποντο ο Δρόσος ,4 πόντους ο Σακελαρόπουλος και με λει-απ ο Κασιώτης μείωσαν σε 28-32.Το δεκάλεπτο τελείωσε 28-36 με 2/4 βολές ο Σιμιντζής Βλάσης και με λει-απ ο Χατζηαντωνίου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Δάσκαλος πέτυχε το 30-36 για τους Anonymous. Ο Χατζηαντωνίου με σουτ το 30-38 για την Νίκαια.Ο Κωνσταντινίδης με 4 πόντους και ο Κουρέτσης με ντράιβ μείωσαν σε 36-38.Με σουτ ο Καρράς και με 1/2 βολές ο Σιμιντζής Βλάσης για το 36-41.Με 2/4 βολές ο Κωνσταντινίδης το 38-41.Ο Σιμιντζής Βλάσης με σουτ το 38-43.Ο Κασιώτης με 2/2 βολές το 40-43.Ο Χατζηαντωνίου με 1/2 βολές (1:58)και με λει-απ (1:19) και ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές (0:44) έγραψαν το 40-47.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δάσκαλος το 42-47 (0:30). Ξανά ο Σιμιντζής Βλάσης με 1/2 βολές το 42-48 (0:29). Ο Δρόσος με 1/3 βολές (0:19)το 43-48 και το τελικό 43-49 πέτυχε ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές .

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Χατζηαντωνίου με 12 πόντους, 9 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Σιμιντζής Βλάσης με 22 πόντους, 9 ριμπάουντ και 4ασίστ.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Δάσκαλος με 13 πόντους, 8 ριμπάουντ, 4 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 κόψιμο και ο Κωνσταντινίδης με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 ασίστ, 4 κλεψίματα και 2 κοψίματα.