18.2%
41.7%
20.5%
22.2%

Σε ένα πολύ χαμηλά παραγωγικό παιχνίδι και για τους πρωτοπόρους Anonymous, αλλά και για τους Airball BC, οι Anonymous ήταν αυτοί που στο τέλος παρέμειναν ψύχραιμοι και έφυγαν νικητές από το κλειστό του Περιστερίου. Κλειστό πολύ το παιχνίδι, πάρθηκαν κάποιες μικρές διαφορές και από τις δύο μεριές, στις λεπτομέρειες όμως το τελικό σκορ 41-35.

Ο Παπαδήμας θα ανοίξει τον πίνακα του σκορ στο παιχνίδι με ένα σουτ πίσω από τα 6.75, για να απαντήσει ο Κυρούδης με δίποντο. Σακελαρόπουλος για δύο και 6-5 ξανά από τον Κυρούδη. Βραχυκύκλωμα για τους Airball και μικρό σερί 6-0 των Anonymous για το 13-5. Τσάκαλης για την ομάδα του από κοντά, για να γραφτεί το τελικό δεκαλέπτου 14-7 από τον Βλάχο.

Οι ομάδες στο 2ο δεκάλεπτο ανέβασαν αρκετές στροφές, βρήκαν καλές φάσεις και προσέφεραν μερικό θέαμα. Καλύτεροι οι «φιλοξενούμενοι» που μετά το καλάθι του Βλάχου, θα απαντήσουν με τους Καραχήστο και Ρούσσο. Ο Θεοχάρης σκοράρει για την ομάδα του, απαντάνε με τέσσερις πόντους οι Anonymous των Βλάχου και Δρόσου. Το σκορ στο 23-13 και οι Airball δεν θα μπορούσαν να σκεφτούν ιδανικότερο τρόπο να κλείσουν το ημίχρονο, αφού με το 11-0 σερί που έτρεξαν, πήγαν στην ανάπαυλα προηγούμενοι με 1 πόντο, το σκορ στο 23-24 και φυσικά έχοντας το μομέντουμ.

Πολλή νευρικότητα και αστοχία από όλους τους παίκτες που πάτησαν το παρκέ στο 3ο δεκάλεπτο. Χαρακτηριστικοί οι μόλις δώδεκα πόντοι που πέτυχαν συνολικά οι δύο ομάδες. Ο Σωτηρόπουλος, με δίποντο βάζει μπροστά την ομάδα του με έναν πόντο, απάντηση αμέσως από τον Κυρούδη που θα σκοράρει για τρεις. 27-27 από τον Βλάχο και το δεκάλεπτο θα κλείσει ξανά με ένα σερί των Airball, αυτή την φορά 6-0, από τους Κυρούδη, Πολυχρονόπουλο και Θεοχάρη. Τελικό δεκαλέπτου 27-32.

Τελευταίο δεκάλεπτο και οι Airball, μετά τις πολλές βιαστικές και κακές επιλογές τους τα βρίσκουν σκούρα και από νωρίς στο δεκάλεπτο βρίσκουν τους εαυτούς τους να κυνηγούν στο σκορ. Τρομερός ο Νάσης που σημείωσε το καλάθι της ισοφάρισης, καθώς και της προσπέρασης, ενώ θα προσθέσει τρεις ο Τσάκαλης. Καλάθι από τον Θεοχάρη για το 36-35, ήταν όλα όμως πια αργά για την ομάδα του που θα φύγει ηττημένη με το τελικό σκορ 41-35.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Νάσης Βαγγέλης ο οποίος σημείωσε 12 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 5 ριμπάουντ, 2 ασσίστ, 1 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 17 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Σωτηρόπουλος Γιάννης και , ενώ από τους Airball B.C. ξεχώρισαν οι Θεοχάρης Όθων και Τσάκαλης Θανάσης.