26.9%
60.9%
32.4%
18.2%

Οι Cans θα καταφέρουν να φτάσουν στην 3η συνεχόμενη νίκη τους, αφού επικράτησαν των Anonymous με το τελικό 38-48. Οι Cans πάτησαν πολύ δυναμικά παρκέ, χτίζοντας μία διαφορά 10 πόντων στο ημίχρονο (20-30), όμως οι Anonymous με ένα υποδειγματικό 3ο δεκάλεπτο μπήκαν ξανά στο ματς, μειώνοντας μέχρι και το καλάθι 5 λεπτά πριν τη λήξη. Εκεί, οι Cans με ψύχραιμες επιθέσεις κατάφεραν να διατηρήσουν και να διευρύνουν τη διαφορά, ανεβαίνοντας έτσι στο 3-2 στον βαθμολογικό πίνακα.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Μορφονιό να ανοίγει το σκορ με τρίποντο και τον Παπαδήμα να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 3-3. Ο Μορφονιός με 2/2 βολές αυτή τη φορά θα κάνει το 3-5, ενώ ο Σωτηρόπουλος με δίποντο θα ισοφαρίσει σε 5-5 το ματς. Εκεί, οι Cans με ένα σερί 0-9 με 6 πόντους του Μορφονιού, 2 του Κίτσου Π. και 1 βολή του Κίτσου Σ. θα κλείσουν το πρώτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 5-14.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Anonymous θα καταφέρουν να ροκανίσουν τη διαφορά έπειτα από 2 συνεχόμενα τρίποντα του Σακελαρόπουλου για το 11-14, ο Κίτσος Π. με 2 σουτ μέσης απόστασης θα καταφέρει να ανοίξει τη διαφορά στους 7 για το 11-18, ενώ οι Anonymous με ένα γρήγορο 7-0 θα καταφέρουν να φέρουν το ματς στα ίσα για το 18-18. Εκεί, οι Cans θα πατήσουν ξανά γκάζι και με ένα σερί 2-12 θα καταφέρουν να κλείσουν το πρώτο ημίχρονο με μία διψήφια διαφορά για το 20-30 της αναμέτρησης,

Στην επανάληψη, οι Anonymous θα καταφέρουν να αντιδράσουν ξανά και με 5 πόντους από τον Βλάχο και τον Σωτηρόπουλο θα μειώσουν τη διαφορά στους 5 για το 25-30. Εκεί, ο Κίτσος Π. με ένα τρίποντο κορυφής θα κάνει το 25-33, όμως οι Anonymous με 2 σερί τρίποντο θα κλείσουν το τρίτο δεκάλεπτο με τη διαφορά να πέφτει στους 2 πόντους για το 31-33 της 3ης περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, ο Κίτσος Χ. με δίποντο και βολή θα στείλει το ματς στους 5 πόντους (31-36), ενώ ο Δρόσος θα δώσει ανάσα στην επίθεση των Anonymous με βολή και δίποντο για το 34-36. Εκεί, οι Cans με 3 ακόμα πόντους του Κίτσου Χ. θα κάνουν το 34-39, ενώ ο Σωτηρόπουλος με τρίποντο θα μειώσει στο καλάθι για το 37-39. Στη συνέχεια, ο Ευσταθόπουλος με βολή θα κάνει το 37-40, ο Σακελαρόπουλος με τον ίδιο τρόπο θα μειώσει σε 38-40, ενώ το τελικό 38-48 θα διαμορφώσουν ο Μορφονιός με 2/2 βολές, και οι Ευσταθόπουλος, Κίτσος Σ. και Κίτσος Χ. με 2 δίποντα.

Σε εξαιρετική μέρα βρέθηκε ο Παναγιώτης Κίτσος ο οποίος ψηφίστηκε ως MVP της αναμέτρησης, φτάνοντας τους 13 πόντους, με 6 ριμπάουντ, μοίρασε 4 ασίστ, κλέβοντας 2 φορές την μπάλα από τον αντίπαλο, συγκεντρώνοντας έτσι 16 βαθμούς στην αξιολόγηση της στατιστικής. Από τους Cans ξεχώρισε επιπλέον ο Ευσταθόπουλος, με τον Χάρη Κίτσο να συμπληρώνει τη λίστα των κορυφαίων, ενώ από τους Anonymous σε καλή μέρα βρέθηκε ο Σωτηρόπουλος και ο Κωνσταντινίδης.