50.0%
71.4%
40.4%
14.3%

Anonymous vs Carnavaliers 48-58.Τα εύκολα δύσκολα έκαναν οι Carnavaliers που το 33-53 στο ξεκίνημα του 4ου δεκαλέπτου έγινε 48-53(1.18)και με 0-5 στο τελευταίο λεπτό να σφραγίζουν την νίκη και το 0-1 στην σειρά.MVP του αγώνα ο Πασχαλίδης με 12 πόντους ,12 ριμπάουντ,1 ασίστ,2 κλεψίματα και 3 κοψίματα.

Φανταστικό το πρώτο δεκάλεπτο για τους Carnavaliers ξεκίνησαν με 0-5 με τρίποντο και σουτ ο Πασχαλίδης.Ο Βλάχος πέτυχε με τρίποντο το μοναδικό καλάθι για τους Anonymous και μείωσε σε 3-5.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε με σερί 0-12 για το 3-17 με 3 πόντους ο Καλόγηρος, με λει-απ ο Μυλωνάς, ο Καραΐσκος με ντράιβ, με τρίποντο ο Δεληγιάννης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Σακελλαρίδης Νίκος.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Τσουκαρέλλας πέτυχε το 3-19 για τους Carnavaliers.Ο Αδάμης σκόραρε το 5-19 για τους Anonymous.Ο Καραΐσκος έγραψε το 5-23 και ο Κεραμύδας με σουτ το 7-23.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Τσουκαρέλλας το 7-25.Με σερί 7-0 σκορ 14-25 με 4 πόντους ο Αδάμης και τρίποντο ο Βλάχος. Απάντησε με τρίποντο ο Δεληγιάννης για το 14-28 και ο Κεραμύδας με λει-απ και ο Βλάχος με 1/2 βολές για το 17-28.Ο Μυλωνάς με λει-απ πέτυχε το 17-30 και ο Βλάχος με λει-απ το 19-30.Το δεκάλεπτο τελείωσε 19-32 ο Μυλωνάς με ντράιβ.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με 4 πόντους ο Καραΐσκος και με σουτ ο Τσουκαρέλλας έγραψαν το 19-38 για τους Carnavaliers. Ο Σακελαρόπουλος με σουτ έκανε το 21-38 για τους Anonymous.Ο Πασχαλίδης με τρίποντο το 21-41 .Με τρίποντο ο Σακελαρόπουλος και με λει-απ ο Βλάχος μείωσαν σε 26-41.Ο Πασχαλίδης με νέο τρίποντο το 26-44 ,για να απαντήσει με τρίποντο ο Βλάχος και με σουτ ο Αδάμης για το 31-44.Ο Καραΐσκος και ο Σακελλαρίδης Νίκος πέτυχαν το 31-48 και ο Δάσκαλος με λει-απ το 33-48.Το δεκάλεπτο ολοκληρώθηκε 33-51 με λει-απ ο Μυλωνάς και με 1/1 βολή (τεχ.ποινή) ο Καραΐσκος .

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Σακελλαρίδης Νίκος με σουτ πέτυχε το 33-53(9.30) για τους Carnavaliers ,που χαλάρωσαν και δέχτηκαν σερί 15-0 48-53(1.18) με 11 πόντους ο Βλάχος (1τρίποντο ),2/4 βολές ο Αδαμης και ο Κουρέτσης από το ζωγραφιστό. Οι Πρωταθλητές στο τελευταίο λεπτό σοβαρεύτηκαν και με 0-5 στο φινάλε έγραψαν το τελικό 48-58 με σουτ ο Καραΐσκος, 2/2 βολές ο Τσουκαρέλλας και ο Πασχαλίδης με 1/2 βολές.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο  Καραΐσκος με 15 πόντους,2 ριμπάουντ και 5 ασίστ και ο Σακελλαρίδης Νίκος με 6 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Βλάχος με 25 πόντους,8 ριμπάουντ,4 ασίστ και 3 κλεψίματα και ο Αδάμης με 10 πόντους και 10 ριμπάουντ.