21.1%
50.0%
27.0%
10.7%

Το αγχωμένο ξεκίνημα των Gkrouvalwn οδήγησε δε εύκολη νίκη τους Anonymous, οι οποίοι λειτούργησαν εξαιρετικά στη μεγαλύτερη διάρκεια του αγώνα, με 53-38. MVP του αγώνα ήταν ο Χάρης Μαλαθούνης με 22 πόντους 12 ριμπάουντ και τρία κλεψίματα.

Στην πρώτη περίοδο είδαμε τους Gkrouvalous να μπαίνουν πολύ αγχωμένα, αλλά αυτό το άγχος δεν ήταν μόνο της αρχής, αφού κράτησε σε όλο το δεκάλεπτο, με τους Anonymous να το εκμεταλλεύονται. Μαλαθουνης και Πουλάκος ξεκίνησαν το ματς με 6-0, ο Τσάκωνας μείωσε βάζοντας τον μοναδικό πόντο των Gkrouvalwn στην περίοδο σε 6-1 και ακολούθησε ένα 8-0 από Κύπρο, Δρόσο, Μαλαθούνη και Βλάχο για το τελικό 14-1 της περιόδου.

Στην δεύτερη περίοδο οι Gkrouvaloi μπήκαν πιο δυνατά, ήθελαν να φάνε τη διαφορά, όμως οι Anonymous είχαν τη ψυχολογία, αλλά και την ποιότητα για να κρατήσουν τη διαφορά σε καλό επίπεδο. Ο Μαξούρης μείωσε σε 14-3, για να ακολουθήσει ένα 5-0 από Κονταμπαση και Δρόσο για το 19-3. Απάντηση με 0-8 από Νικολόπουλο και Τσάκωνα για το 19-11 και γκολ φάουλ από τον MVP για το 22-11. Ξανά Μαξούρης για το 22-13, απάντηση με 4-0 οι Πουλάκος και Μητρέλλος (26-13) και 0-5 από Νικολόπουλο και Καλογερόπουλο για το τελικό 26-18 του ημιχρόνου.

Στην τρίτη περίοδο οι Anonymous μπήκαν ακόμα πιο δυνατά, πιεσαν, ήταν ψυχραιμοι εκεί που έπρεπε και πήραν ξανά διψήφια διαφορά. Πουλάκος και Μαλαθούνης σημείωσαν το 30-18, για να μειώσουν σε 30-22 οι Gkrouvaloi με ένα γρήγορο 0-4. Απάντηση με 6-0 από Παπαδήμα, Μαλαθούνη και Βλάχο για το 36-22. Μια βολή του Χατζή και ένα καλάθι του Τσάκωνα για το 36-25 και τρίποντη απάντηση από τον Μαλαθούνη για το 39-25. Άλλη μια βολή, αυτή τη φορά από τον Τσάκωνα, για το 39-26 και 3/3 βολές ο Μαλαθούνης για το 42-26. Το τελικό 42-29 του δεκαλέπτου σημειώθηκε με τρίποντο από τον Μάρκου.

Στο τελευταίο δεκάλεπτο οι Gkrouvaloi τα έπαιξαν όλα για όλα, όμως οι Anonymous παίζοντας σωστό και αργό μπάσκετ, αφού είχαν ένα καλό προβάδισμα να προστατευσουν, δεν αγχώθηκαν ούτε στιγμή. Καλογερόπουλος και Καλαφατάκης μειωσαν σε 42-33, ο Βλάχος ανέβασε ξανά δε διψηφιο(43-33) και 2/2 βολές ο Τσάκωνας για το 43-35. Μαλαθουνης και Βλάχος έβαλαν από 2 βολές για το 47-35, για να μειώσει με ένα εξαιρετικό γκολ φάουλ σε 47-38 ο Τσάκωνας με 2.24 να μένουν και τους Gkrouvalous να μη σκοράρουν ξανά από εκείνο το σημείο και έπειτα. Μια βολή του Μαλαθουνη και πέντε του Παπαδήμα σημείωσαν το τελικό 53-38 του αγώνα.

Πέρα από τον Μαλαθούνη, καλό ματς για τους Anonymous έκαναν και οι Παπαδήμας, Βλάχος, όπως επίσης και ο άτυχος Πουλάκος που τραυματίστηκε ξανά. Για τους Gkrouvalous ξεχώρισαν οι Τσάκωνας και Νικολόπουλος.