5.6%
36.8%
36.2%
0.0%

Σε μια δύσκολη νίκη έφτασαν οι Los Mambas που ρεφάρανε την ήττα της προηγούμενης αγωνιστικής και με ατσαλένια άμυνα, κράτησαν τους Anonymous μόλις στους 43 πόντους. Οι Los Mambas καθόλη τη διάρκεια του αγώνα βρίσκονταν μπροστά αλλά δε μπορούσαν να ξεφύγουν με διαφορά ασφαλείας καθώς οι Anonymous συνεχώς καραδοκούσαν όμως στο φινάλε δε βρήκανε τις ανάλογες λύσεις να προσπεράσουν μπροστά και γνώρισαν την ήττα με το τελικό 43-49.

Έναρξη του αγώνα και ο Καραμήτρος θα ανοίξει το σκορ με δίποντο για το 0-2 των Los Mambas για να απαντήσει ο Αδάμης με γκολ-φάουλ για το προσπέρασμα των Anonymous με 3-2. Ο Βασιλικός έβαλε την ομάδα του τότε μπροστά με 3-4, η απάντηση ήρθε από 2/2 βολές του Δρόσου για το 5-4 και ένα 0-6 σερί από Καραμήτρο, Καπερώνη και Κουμούτση έκλεισε το 1ο δεκάλεπτο στο 5-10.

Με εναλλαγή καλαθιών για δύο πόντους ξεκίνησε το 2ο δεκάλεπτο για τις δύο ομάδες με τον Κοντοζανή να γράφει το 5-12, τον Κωνσταντινίδη να μειώνει 7-12, τον Φεργαδιώτη να κάνει το 7-14, τον Κωνσταντινίδη να ξαναχτυπάει χαμηλά για το 9-14 και τον Κουμούτση να διατηρεί τη διαφορά στους 7 πόντους και να κάνει το 9-16. Συνεχόμενα καλάθια από Βλάχο και Σκιαδόπουλο θα μειώσουν στο τρίποντο για το 13-16, για να ακολουθήσουν δύο βολές του Χριστόπουλου για το 13-18 ενώ ο Βλάχος με μία βολή θα μειώσει στο 14-18. Ακολουθεί καλάθι του Καπερώνη για το 14-20, Σκιαδόπουλος με δίποντο το 16-20, η βολή του Κουμούτση έγραψε το 16-21 και εν τέλει ο Αδάμης με 2/2 βολές διαμόρφωσε το 18-21 της ανάπαυλας.

Το δεύτερο ημίχρονο είχε ως αφετηρία στο σκοράρισμα 2/2 βολές του Βασιλικού για το 18-23 που απαντήθηκαν από τον Θειακούλη για το 20-23. Ακολουθεί σερί των Μάμπας με καλάθι και φάουλ του Καραμήτρου και δίποντο του Χριστόπουλου για το 20-28. Αυτό το σερί διεκόπη από τον Κωνσταντινίδη για το 22-28 όμως οι Los Mambas με τους Καραμήτρο και Κουμούτση να σκοράρουν έστειλαν τη διαφορά στους 10 και έκαναν το 22-32. Ακολουθεί βολή του Παπαδήμα για το 23-32, δίποντο του Φεργαδιώτη για το 23-34, δίποντο του Θειακούλη για το 25-34 και η βολή του Κουμούτση στοργγύλεψε ξανά τη διαφορά στους 10 κάνοντας το 25-35. Με ένα τρομερό σερί 9-0 με πρωταγωνιστές αυτού τους Σκιαδόπουλο, Βλάχο και Παπαδήμα μείωσαν στο πόντο για το 34-35 και ο Τσομπάνογλου με δίποντο έγραψε το 34-37 της τρίτης περιόδου.

Η τέταρτη και πιο κρίσιμη περίοδος, καθώς το ματς ήταν πλέον ντέρμπι, ξεκίνησε με το καλάθι του Καπερώνη να κάνει το 34-39. Ο Δρόσος με δίποντο μείωσε ξανά στους 3 για το 36-39 για να έρθει τότε ο Χριστόπουλος και με δύο καλάθια να κάνει το σκορ 36-41 σε ένα κρίσιμο σημείο. Οι Anonymous δε το βάλανε κάτω και με δίποντα καλάθια των Σακελαρόπουλου και Τάγαρη μείωσαν ξανά στους 3 για το 40-43.Τότε όμως, Χριστόπουλος και Βασλικός με 4 και 2 πόντους αντίστοιχα έδωσαν διαφορά ασφαλείας στην ομάδα τους με 40-49 και κλείδωσαν ουσιαστικά το ματς αφού το μόνο που πρόλαβαν να κάνουν οι Anonymous ήταν να μειώσουν με τρίποντο του Δρόσου για το τελικό 43-49.

Ο Βασίλης Χριστόπουλος συνέχισε τις καλές του εμφανίσεις και βγήκε MVP της αναμέτρησης με 14 πόντους, 8 ριμπάουντ και 2 κλεψίματα. Ο παίκτης που ξεχώρισε από πλευράς Anonymous ήταν ο Ηλίας Σκιαδόπουλος με 8 πόντους, 13 ριμπάουντ, 1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.