0%
0%
0%
0%

Οι Anonymous κέρδισαν τους MyRema State Warriors με 49-32 έχοντας το προβάδισμα σε όλο το παιχνίδι και παίρνοντας διψήφια διαφορά στη 2η περίοδο, με τον Βλαχο να έχει 17 πόντους.

Το ματς ξεκίνησε από Βλαχο, Μαλαθουνη και Καπελη με 7-0 για τους νικητές για να απαντήσει ο Σαραντόπουλος Π.Δ.. Ο Μαλαθουνης σκόραρε για το 9-2, με το δεκάλεπτο να κλείνει από τον Σταυρίδη στο 9-4. Στη 2η περίοδο ο Ρομποτης έφερε το ματς στο 11-4, με τους Anonymous να φτάνουν στο 15-5 και το 24-6 λίγο μετά με τον Βλαχο, τον Μαλαθουνη και τον Μαριανο. Ο Σταυριδης απάντησε, με τον Σαραντόπουλο Π.Χ. να φέρνει το ματς στο 24-10, για να κλείσει το ημίχρονο στο 26-10 από τον Δροσο. Στην επανάληψη ο Κωνσταντινίδης με τον Παπαδημα σκόραραν για το 30-11, για να απαντήσουν ο Βερυκιος με τον Σαραντόπουλο Π.Χ. για το 30-16. Ο Μπακαλης έφερε το ματς στο 32-18, με τον Καπελη να απαντά πριν έρθει ο Σταυρίδης για το 36-25. Ο Μαριανος με τον Παπαδημα ήταν που έκλεισαν στο 40-25 την 3η περίοδο, με τους MyRema State Warriors να μειώνουν σε 41-32 στο 4ο δεκάλεπτο με τον Σαραντόπουλο Π.Χ. και τον Μπακαλη. Ο Βλαχος με τον Μαλαθουνη απάντησαν για να κλείσουν το ματς στο 49-32 για τους Anonymous.

Τα λάθη ήταν 15-13 στο ματς, τα κλεψίματα 9-11 και οι ασίστ 13-7. Στα ριμπάουντ οι Anonymous είχαν τον έλεγχο, 55-40 με 15-9 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 4/15 τρίποντα και τους MyRema State Warriors 2/17. Στα δίποντα οι Anonymous είχαν 26% και οι MyRema State Warriors 21%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Βλαχος είχε 17 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μαλαθουνης 10 πόντους, 12 ριμπάουντ, 2 τάπες, ο Καπελης 7 πόντους, 6 ριμπάουντ. Για τους MyRema State Warriors ο Σαραντόπουλος Π.Χ. είχε 11 πόντους, 4 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Σταυρίδης 9 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα.