33.3%
61.5%
34.9%
20.0%

Μια τρομερή ματσάρα είχαμε ανάμεσα σε Anonymous και Pick ‘n’ Troll με μία κατάληξη που όμοιά της δύσκολα θα ξαναδούμε σύντομα. Οι Pick είχαν τον έλεγχο του αγώνα σε όλη σχεδόν διάρκεια του ματς και πήραν προβάδισμα με 42-50 με λιγότερο από ένα λεπτό πριν τη λήξη. Τότε οι ψυχωμένοι Anonymous ευστόχησαν σε κάποια τρελά σουτ και μείωσαν σε 48-50 λίγο πριν το φινάλε. Με γκολ-φάουλ του Σωτηρόπουλου ισοφάρισαν σε 50-50, ακολούθησε μία βολή για τον Παπαδήμα (τεχνική ποινή), η βολή του Σωτηρόπουλου έγραψε το 52-50 που ήταν και το τελικό σκορ αφού το εύστοχο σουτ τριών πόντων του Αγγελόπουλου στα 0.2 θεωρήθηκε εκπρόθεσμο.

Το παιχνίδι θα ξεκινήσει με καλάθι του Κάτσα για το 0-2 των Pick ενώ ο Σωτηρόπουλος ισοφάρισε σε 2-2 για τους Anonymous. Σερί 0-8 θα ακολουθήσει από Τσοπανάκη Ν., Αγγελόπουλο και Κάτσα που έκαναν έτσι το 2-10. Απάντηση του Παπαδήμα για το 4-10, Τσοπανάκης Γ. Και Ραφιάς έκαναν το 4-14, ο Σακελλαρόπουλος μείωσε σε 6-14 και ο Αγγελόπουλος με τον Ραφιά κλείσανε το 1ο δεκάλεπτο στο 6-19.

Ξεκίνημα του 2ου δεκαλέπτου και οι Pick συνέχισαν δυναμικά με τους Ραφιά, Κάτσα και Αγγελόπουλο να κάνουν το σκορ 6-25, ενώ ο Σακελλαρόπουλος μείωσε σε 9-25. Νέο σερί από Pick με τους Τσοπανάκη Γ. Και Ραφιά να κάνουν το σκορ 9-31 και τότε οι Anonymous έδειξαν σημάδια ζωής και με ένα σερί 9-0 από Αδάμη, Παπαδήμα και Σωτηρόπουλο έκλεισαν το ημίχρονο στο 18-31.

Με την εκκίνηση της επανάληψης, το τρίποντο του Δρόσου θα κάνει το 21-31 αλλά ο Αγγελόπουλος γρήγορα θα απαντήσει για το 21-33. Τότε οι Anonymous που δε παράτησαν το ματς, διένυσαν σερί 7-0 με τους Τάγαρη, Παπαδήμα και Σωτηρόπουλο να σκοράρουν και μείωσαν στο 28-33. Το 3ο δεκάλεπτο έληξε στο 28-35 μετά από καλάθι του Τσοπανάκη Γ.

Στο 4ο και τελευταίο δεκάλεπτο ο Κάτσας έκανε γρήγορα με δύο καλάθια το 28-39, αλλά ο Σκαελλαρόπουλος με 5 προσωπικούς πόντους μείωσε ξανά σε 33-39. Το τρίποντο του Κάτσα έκανε το 33-42, ο Δρόσος απάντησε με τον ίδιο τρόπο για το 36-42, οι Ραφιάς και Τσοπανάκης Γ. Σημείωσαν το 36-46, ο Αδάμης με δύο καλάθια μείωσε εκ νέου σε 40-46, η βολή του Αγγελόπουλου έκανε το 40-47, 2/2 από τον Αδάμ το 42-47 και τότε άλλες 3 βολές του Αγγελόπουλου σημείωσαν το 42-50 με λιγότερο από ένα λεπτό για το τέλος. Όλα έμοιαζαν χαμένα για τους Anonymous όμως ευστοχώντας σε τεράστια σουτ μείωσαν σε 48-50 και έχοντας την τελευταία επίθεση σκόραραν με καλάθι και φάουλ του Σωτηρόπουλου ισοφαρίζοντας σε 50-50. Στη συνέχεια είχαμε βολές για Παπαδήμα (τεχνική ποινή) και Σωτηρόπουλου από το γκολ-φάουλ που προηγήθηκε και έτσι έγινε το 52-50 που ήταν και το τελικό σκορ αφού το σουτ του Αγγελόπουλου για τρεις στο τέλος δε μέτρησε καθώς απέμεναν 0,2 δεύτερα και ήταν εκπρόθεσμο.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Σακελαρόπουλος Γιώργος ο οποίος σημείωσε 13 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 8 ριμπάουντ, 1 ασίστ και 1 κλέψιμο, φτάνοντας έτσι τους 13 βαθμούς στο ranking.
Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Παπαδήμας Αποστόλης και Σωτηρόπουλος Γιάννης, ενώ από τους Pick ‘n’ Troll ξεχώρισαν οι Κάτσας Σταμάτης και Ραφιάς Ξενοφών.