26.9%
33.3%
38.2%
15.4%

Ένα πολύ ωραίο παιχνίδι στην Καλλιθέα με πολύ ωραίο μπάσκετ.Αρκετά ισορροπημένες οι δύο ομάδες και το σκορ να μην ξεφεύγει και να είναι συνέχεια κοντά και με τους Anonymous να κάνουν την ανατροπή και να παίρνουν την νίκη στα τελευταία δευτερόλεπτα 59-56 με αρκετές ελεύθερες βολές εναντίον των Tsatsoi Kings.Mvp του αγώνα ο Βλάχος με 24 πόντους,10 ριμπάουντ ,5 ασίστ και 4 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με τρίποντο ο Βλάχος 3-0 για τους Anonymous. Οι Tsatsoi Kings πέρασαν μπροστά στο σκορ με 3-4 με σκόρερ τον Τσέλο και τον Σπυράτο. Ο Σακελαρόπουλος με 1/2 βολές το 4-4 και ο Φωτόπουλος με τρίποντο το 4-7.Ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο και ο Βλάχος απο το ζωγραφιστό το 9-7 και ο Πιτσαλίδης με Hook και ο Τσέλος με 1/2 βολές και σουτ το 9-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 11-12 ο Κασιώτης με Hook.
Δεύτερο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings με τον Σπυράτο το 11-14 . Ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο και ο Δάσκαλος με καλάθι από το ζωγραφιστό το 16-14 για τους Anonymous. Ο Τσέλος ισοφάρισε με 2/2 βολές 16-16 και ο Βλάχος με 1/2 βολές το 17-16.Ο Τσέλος με γκολ φάουλ πέτυχε το 17-19 και το δεκάλεπτο τελείωσε με τρίποντο ο Σακελαρόπουλος 20-19.
Τρίτο δεκάλεπτο και οι Tsatsoi Kings το 20-21 με καλάθι που πέτυχε ο Πελεκούδας. Ο Βλάχος με γκολ φάουλ το 23-21 για τους Anonymous. Ο Πελεκούδας με 4 πόντους του,ο Τσέλος και ο Σπυράτος από 2 πόντους έγραψαν το 23-29 και ο Βλάχος και ο Σακελαρόπουλος με τρίποντα ισοφάρισαν σε 29-29.Ο Σπυράτος με Hook και ο Τσέλος το καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ για το 29-33 και ο Σακελαρόπουλος με σουτ και με 1/2 βολές το 32-33.Το δεκάλεπτο τελείωσε με τους 32-35 με καλάθι από το ζωγραφιστό ο Βάρφης Άντι.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Τσέλος με τρίποντο και ο Πελεκούδας με 2/2 βολές και με coast to coast το σκορ έγινε 32-40 μπροστά οι Tsatsoi Kings. Ο Βλάχος με γκολ φάουλ και ο Κοντάμπασης με σουτ από την γωνιά μείωσαν σε 37-40 για τους Anonymous. Ο Τσέλος το 37-42 και ο Σακελαρόπουλος με τρίποντο το 40-42.Ο Μπούρας με σουτ το 40-44 και ο Βλάχος με 2/3 βολές το 42-44. Σπυράτος με καλάθι από το ζωγραφιστό, ο Τσέλος με 1/2 βολές και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πελεκούδας το 42-49.Ο Δάσκαλος με 1/2 βολές και ο Βλάχος με 2/2 βολές το 45-49.Ο Τσέλος το 45-51 με ντραιβ και ο Δάσκαλος από το ζωγραφιστό το 47-51. Ο Πελεκούδας με ντραιβ το 47-53 .Με σερί 7-0 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 54-53,αρχικά ο Σακελαρόπουλος με 2/2 βολές, 1/2 ο Βλάχος, μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Δρόσος και ξανά με βολές 2/2 ο Βλάχος.Ο Σπυράτος από το ζωγραφιστό το 54-55(1:05) και ο Δάσκαλος με σουτ από την γωνιά (0:46) και με 1/1 βολή τεχνικής ποινής ο Βλάχος (0:14)το 57-55.Ο Φωτόπουλος με 1/2 βολές (0:14)το 57-56 και το τελικό 59-56 ο Βλάχος(0:11)και ο Κασιώτης(0:03) με 1/2 βολές.Με τον Τσέλο να είχε την ευκαιρία να στείλει το ματς στην παράταση 0/2 βολές (0:04).
Για τους νικητές ξεχώρισε ακόμα ο Σακελαρόπουλος με 21 πόντους,4 ριμπάουντ,4 ασίστ και 1 κλέψιμο.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Τσέλος με 22 πόντους,6 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Σπυράτος με 10 πόντους,11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.