19.0%
55.6%
28.3%
20.0%

Στη τελευταία περίοδο κρίθηκε η αναμέτρηση των Athens Supergrungers με τα Χώματα, με τους “φιλοξενούμενους” να δείχνουν μεγαλύτερη ψυχραιμία στα τελευταία λεπτά και να φεύγουν με το ροζ φύλλο από το κλειστό της Νήαρ Ηστ. Το πρώτο ημίχρονο άνηκε στους Athens Supergrungers οι οποίοι έκλεισαν το πρώτο ημίχρονο στο +6, όμως τα Χώματα αντέδρασαν και κατάφεραν να πάρουν το προβάδισμα στη τρίτη περίοδο για να το διατηρήσουν μέχρι το τέλος. Τα Χώματα με αυτή την νίκη έφτασαν πλέον τις 7 και βρίσκονται μόνοι στην 6η θέση της Silver League. MVP του αγώνα ήταν ο Τάσος Τσουκάλης με 12 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 ασσίστ και 1 κλέψιμο.

Στη πρώτη περίοδο, ο Μπίλιας άνοιξε λογαριασμό για τα Χώματα 0-2, για να ακολουθήσει ο Θεοδώρου για τους Athens Supergrungers 2-2, Θεοδώρου για τα Χώματα το 2-4, όμως ο Κατσαμπάνης με δίποντο το 4-4, εύστοχο καλάθι του Πέτσα για το 4-6, Αϊβαλιώτης 6-6, τρίποντο αυτή την φορά για τα Χώματα 6-9 με τον Δημητριάδη, για να απαντήσουν οι Supergrungers με τρίποντο του Κωνσταντιλιέρη 9-9, Τσουκάλης μία ακόμα φορά θα ευστοχήσει σε προσπάθεια για το 9-11 και  Κατσαμπάνης για το τελευταίο καλάθι της περιόδου 11-11.

Στη δεύτερη περίοδο, οι Supergrungers θα ευστοχήσουν στο πρώτο καλάθι 13-11 με τον Καλτσά, Αντωνόπουλος θα ακολουθήσει για τα Χώματα 13-13, βολή του Καλτσά το 14-13, ένα ακόμα τρίποντο από τον Δημητριάδη 14-16, Καλτσάς ξανά καλάθι 16-16, δύο βολές του Τσουκάλη 16-18, για να έρθει ένα σερί 8-0 για τους “γηπεδούχους” και 24-18, βολή του Δημητριάδη και καλάθι του Τσουκάλη το 24-21,  Κωτσάκης με δίποντο 26-21, βολή Δημητριάδη 26-22, καλάθι και βολή από Θεοδώρου 29-22 για να κλείσει το ημίχρονο ο Τσουκάλης με εύστοχη βολή 29-23.

Στη τρίτη περίοδο, ηχηρό ξεκίνημα για τα Χώματα με σερί 0-6 με τους Μπίλια και Δημητριάδη για να φέρουν το ματς στα ίσα 29-29, το τρίποντο του Κωνσταντιλιέρη το πρώτο καλάθι για τους Supergrungers και βολή Καλτσά για το 33-29, δύο βολές από τον Δημητριάδη 33-31, Καλτσάς θα ευστοχήσει σε μία ακόμα βολή 34-31, 4 προσωπικοί πόντοι του Μπίλια για να περάσουν μπροστά τα Χώματα 34-35, Θεοδώρου 36-35 και να κλείσει την περίοδο ο Αντωνόπουλος με καλάθι και φάουλ 36-38.

Στη τέταρτη περίοδο, Μπίλιας μία ακόμα φορά θα δηλώσει παρόν και με 5 δικούς του πόντους θα δώσει προβάδισμα 7 πόντων στα Χώματα 36-43, ο Ζήσος με τρίποντο για τους Supergrungers θα μειώσει σε 39-43,  τρίποντο Γκάτση και βολή Μπίλια 39-47, Θεοδώρου το 42-47 με τρίποντο, Τσουκάλης θα απαντήσει με δικό του τρίποντο 42-50, Αιβαλιώτης θα κάνει το 44-50 και Αντωνόπουλος το τελευταίο καλάθι του παιχνιδιού 44-52.