9.5%
75.0%
54.5%
37.5%

Ασταμάτητοι έδειχναν οι Glory Road σε ένα παιχνίδι όπου έφτασαν τους 90 πόντους έναντι των Athens Supergrungers με τελικό σκορ 90-42. Από το ξεκίνημα και την πρώτη περίοδο όπου το επιμέρους σκορ ήταν 26-10, έως και το τελευταίο δεκάλεπτο, οι Glory Road δεν σταμάτησαν να πιέζουν ασφυκτικά τους αντιπάλους και να τρέχουν στον αιφνιδιασμό. Η κούραση στάθηκε ισχυρός παράγοντας για τους Athens Supergrungers, αφού αποτελούνταν μόλις από 6 παίκτες. Σε τρομερή βραδιά βρέθηκε ο Καμάρα που σημείωσε 23 πόντους και μάζεψε 20 ριμπάουντ!

Έναρξη του παιχνιδιού με τον Καμάρα να ευστοχεί στο πρώτο δίποντο και τον Θεοδώρου να δίνει το προβάδισμα στους Athens Supergrungers με τρίποντο για το 2-3. Στη συνέχεια, οι Glory Road με ένα σερί 11-0 θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς για το 13-3, με τον Αϊβαλιώτη να ευστοχεί σε δίποντο μέσης απόστασης και να κάνει το 13-5. Με 5 συνεχόμενους πόντους από τον Σεϊμένη, οι Glory Road θα κάνουν το 18-5, με τον Κωνσταντιλιέρη να μειώνει με δίποντο σε 18-7. Ο Σεϊμένης με νέο τρίποντο θα κάνει το 21-7, ενώ ο Θεοδώρου με 1/2 βολές θα διαμορφώσει το 21-8. Ακόμα 5 σερί πόντοι από τον Γιάννη Σεϊμένη που θα κάνει το 26-8 για να λήξει το πρώτο δεκάλεπτο με δίποντο από τον Κατσαμπάνη για τους Athens Supergrungers που θα κάνουν το 26-10.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, ο Θεοδώρου θα μειώσει με δίποντο σε 26-12, όμως οι Glory Road θα απαντήσουν με ένα σερί 13-2 για να ανοίξει κατά πολύ η διαφορά και το σκορ να φτάσει στο 39-14. Οι Athens Supergrungers θα αντιδράσουν με 2 δίποντα από τους Κούρτη και Κωνσταντιλιέρη για το 39-18, όμως ο Σεϊμένης με 2 δίποντα θα πάει την διαφορά ξανά στους 25 πόντους για το 43-18. Με δύο νέα δίποντα θα απαντήσουν οι Athens Supergrungers και ο Σεϊμένης με 2/2 βολές θα διαμορφώσει το σκορ ημιχρόνου 45-22.

Στην επιστροφή των ομάδων, οι Glory Road με τρίποντο του Τσανάκα και δίποντο του Σιφναίου θα κάνουν το 49-22, ενώ ο Κωνσταντιλιέρης με γκολ-φάουλ θα κάνει το 49-25. Οι Glory Road  όμως δεν θα χαλαρώσουν, αντ’ αυτού θα πατήσουν ξανά το γκάζι και με ένα νέο σερί 17-2 θα φέρουν το ματς στο 66-27. Οι Athens Supergrungers θα απαντήσουν με δικό τους σερί 0-6 για να λήξει το τρίτο δεκάλεπτο με το σκορ στο 66-33.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Glory Road με νέο σερί 15-2 θα ξεφύγουν για τα καλά με το σκορ να είναι στο 81-35, ενώ οι Athens Supergrungers με 2 δίποντα σερί από τους Θεοδώρου και Τσίπρα θα κάνουν το 81-39. Νέο τρίποντο από τον Σιφναίου που θα κάνει το 84-39, με τον Κούρτη να απαντά με τον ίδιο τρόπο για το 84-42. Το τελικό 90-42 θα διαμορφώσει ο Δρόσος με 2 σερί τρίποντα και τους Glory Road να πανηγυρίζουν την 3η σερί τους νίκη σε ισάριθμα παιχνίδια.

MVP της αναμέτρησης ο εντυπωσιακός για ακόμα μία φορά Δημήτρης Καμάρα, με 23 πόντους, 20 ριμπάουντ (11 αμυντικά και 9 επιθετικά), ενώ παράλληλα είχε και 2 κλεψίματα και 1 τάπα για να φτάσει τους 38 βαθμούς στο ranking. Εκστασιασμένος και ο Σεϊμένης με 26 πόντους, 5 ριμπάουντ, 4 κλεψίματα και 3 ασίστ. Μεγάλη και η συνεισφορά των Τσανάκα, Δρόσο και Χαμντάν Σ.. Από τους Athens Supergrungers ξεχώρισε η προσπάθεια των Κωνσταντιλιέρη και Κατσαμπάνη.