37.5%
63.2%
58.1%
25.0%

Με νίκη συνέχισαν οι Reapers, επικρατώντας και των Athens Supergrungers με 51-66, στα πλαίσια της 19ης αγωνιστικής της Silver. Από το πρώτο κιόλας δεκάλεπτο, οι Reapers έχτισαν διψήφια διαφορά, με τους Athens να κάνουν κάποια ξεσπάσματα και να μειώνονυν το ματς, όμως οι νικητές δεν απειλήθηκαν στα υπόλοιπα δεκάλεπτα, κράτησαν το προβάδισμα και έφυγαν με ακόμα ένα ροζ φύλλο από το κλειστό της Νήαρ Ήστ.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τον Κατσαμοάνη να ανοίγει στο σκορ για το αρχικό 2-0 και τον Καντώτη να απαντά με τον ίδιο τρόπο, ισοφαρίζοντας το ματς σε 2-2. Εκεί, ένα τρίποντο του Θεοδώρου θα διαμορφώσει το 5-2 για τους Athens Supergrungers, όμως ένα σερί 0-11 από τους Reapers θα τους δώσει το προβάδισμα για το 5-13 του ματς. Εκεί, ένα τρίποντο του Κούρτη θα μειώσει το ματς στους 5 για το 8-13, ο Καντιώτης με τον ίδιο τρόπο θα γράψει το 8-16, ενώ με 2 απανωτά δίποντα, οι Athens Supergrungers θα μειώσουν στους 4 από τους Κούρτη και Θεοδώρου για το 12-16 στο ματς. Το πρώτο δεκάλεπτο, θα σφραγίσουν οι Reapers με 2 δίποντα των Σαπέρα, Ορφανό, βολή του Χούσου και τρίποντο στην εκπνοή για το 12-24 των Reapers στην περίοδο

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι Athens Supergrungers με τρίποντο του Βγενόπουλου Α. και δίποντο του Θεοδώρου θα κάνουν το 17-24, όμως οι Reapers με 6 πόντους του Ορφανού, 4 του Βερώνη και 2 του Καντιώτη θα σφραγίσουν το πρώτο ημίχρονο με τη διαφορά στους 19 και το σκορ στο 17-36.

Στην επιστροφή των δύο ομάδων από τα αποδυτήρια, ο Κίζηλης με δίποντο θα μειώσει σε 19-36, ο Ορφανός με τον ίδιο τρόπο θα επαναφέρει τη διαφορά στους 19 για το 19-38, ενώ ο Κατσαμπάνης με δίποντο, ο Κίζηλης με 2/2 βολές και ο Τσίπρας με δικό του δίποντο θα μειώσουν σε 25-38, ενώ ο Χούσος με τρίποντο θα διαμορφώσει το 25-41. Εκεί, ο Κίζηλης με δικό του τρίποντο θα μειώσει σε 28-41, ο Ορφανός με 2/2 βολές θα κάνει το 28-43, με τον Κούρτη να απαντά με 2 απανωτά τρίποντα και να μειώνει τη διαφορα σε μονοψήφιο αριθμό, με το σκορ στο 34-43. Με 3/4 βολές των Σαπέρα και Ορφανό, οι Reapers θα απαντήσουν για το 34-46, ενώ το 3ο δεκάλεπτο θα σφραγίσει με δίποντο ο Κατσαμπάνης, κλείνοντας την περίοδο στο 36-46 και τη διαφορά στους 10 πόντους υπέρ των Reapers.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, οι Reapers με 2 δίποντα των Ορφανό και Βερώνη θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς στους 14 πόντους για το 36-50, οι Athens Supergrungers θα μειώσουν με βολή του Βγενόπουλου σε 37-50, ενώ ο Ορφανός με γκολ-φάουλ θα επαναφέρει τη διαφορά στους 16 για το 37-53. Με ένα ακόμα τρίποντο του Κούρτη, οι Athens Supergrungers θα μειώσουν ακόμα περισσότερο στο 40-53, ο Ορφανός με δίποντο θα γράψει το 40-55, ενώ οι Athens Supergr. με ένα σερί 5-0 θα ροκανίσουν τη διαφορά στους 10 με βολή του Κούρτη και 2 δίποντα των Τσίπρα και Πανταζή για το 45-55 του παιχνιδιού. Στη συνέχεια, οι Reapers θα ανοίξουν την ψαλίδα της διαφοράς με 2 δίποντα των Χούσο, Ορφανό, τρίποντο του Βερώνη και βολή του Παναγιώτη Ορφανό, στέλνοντας το ματς στους 18 πόντους με το σκορ στο 45-63, με τον Κατσαμπάνη να μειώνει με τρίποντο στο 48-63. Το ματς θα σφραγίσουν με από ένα τρίποντο οι 2 ομάδες, με τους Αβαρκιώτη και Βγενόπουλο Π. να κλείνουν την αναμέτρηση στο 51-66.

MVP της αναμέτρησης ο τρομερός Παναγιώτης Ορφανός ο οποίος σημείωσε 27 πόντους, ενώ παράλληλα είχε και 11 ριμπάουντ, 2 ασίστ, 1 κλέψιμο και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 29 βαθμούς στο ranking. Από κοντά με υψηλό efficiency και οι Χούσος και Πουμπουρίδης, ενώ από τους Athens Supergrungers ξεχώρισαν οι Κούρτης και Πανταζής.