5.0%
51.7%
62.7%
18.8%

Πολύ άνετη η επικράτηση των TG VENOMS ενάντια στους Athens Supergruners για την πρώτη τους νίκη στο 2024. Οι μωβ λίγο πολύ από πολύ νωρίς στο παιχνίδι, φάνηκε πως έχουν το πάνω χέρι, μην αφήνοντας περιθώρια αντίδρασης στους αντιπάλους τους. Τελικό σκορ αναμέτρησης 42-88.

Πολύ ζεστός στο παιχνίδι ο Κοψιδάς που σημείωσε τους 10 πρώτους πόντους της ομάδας του. Από νωρίς προβάδισμα 6 πόντων στο 4-10 για τους μωβ, μετά από καλάθια των Κατσαμπάνη και Δριβάκο. Η διαφορά θα πάει σε διψήφιο αριθμόμετά πό το καλάθι του Καπανιάρη και το δεκάλεπτο θα λήξει στο 8-22.

Η επίδειξη ισχύος συνεχίζεται στο παιχνίδι, που παίρνει τροπή από το 1ο κιόλας ημίχρονο. Κατσαμπάνης με 4 σερί πόντους, Κυριαζόπουλος και Θεοδώρου, ενώ Πητάρας, Διαμαντόπουλος, Κοψιδάς, Τσουκάλης και Καραθανάσης από την άλλη μεριά απαντούν για την ομάδα τους. Τελικό ημιχρόνου 15-41.

Η διαφορά αυξάνεται ραγδαία, φτάνει τους 30 πόντους από νωρίς στο δεκάλεπτο και οι Supergruners αδυνατούν να ανταποδώσουν με οποινδήποτε τρόπο. Οι αντίπαλοί τους τρέχουν το παιχνίδι με την πρώτη ευκαιρία, βρίσκοντας εύκολα καλάθια στο transition. Τελικό δεκαλέπτου 25-61.

Τελευταίο δεκάλεπτο και περισσότερο είχε διαδικαστικό ρόλο η αλήθεια είναι, καθώς και οι δύο ομάδες έριξαν ρυθμούς. Παρόλα αυτά ήταν το πιο παραγωγικό δεκάλεπτο απ’ όλα, καθώς είδαμε ωραίες φάσεις και σκορ. Τελικό σκορ αναμέτρησης 42-88.

MVP φυσικά ο ασταμάτητος Κοψιδάς Γιώργος που είχε στο ενεργητικό του 44 πόντους, 4 ριμπάουντ και 3 ασίστ.