0%
0%
0%
0%

Η Havana Rum κέρδισε με 53-70 τους Athens Supergrungers για να τερματίσει στην 7η θέση στον όμιλο και να πάρει στο νήμα το εισιτήριο για το Challenge.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με 0-4 για τους νικητές από τον Παπαντωνη, για να απαντήσει ο Αϊβαλιωτης. Ο Κανελλόπουλος έφερε το ματς στο 4-6, με τον Παπαδημητρίου να σκοράρει για το 4-9. Ο Αϊβαλιωτης έγραψε το 6-9 για να απαντήσουν ο Παπαδημητρίου με τον Βασιλόπουλο για το 6-16 της ομάδας τους, με το δεκάλεπτο να κλείνει στο 8-16 από τον Αϊβαλιωτη. Στη 2η περίοδο ο Θεοδωρου μείωσε σε 12-18, για να πλησιάσουν ως το 16-18 οι Athens Supergrungers. Ο Παπαντωνης απάντησε, με τον Βασιλόπουλο έφεραν το ματς στο 18-24, για να μειώσουν ο Παπαδακης με τον Αϊβαλιωτη σε 22-24, αλλά να κλείσουν ο Βασιλόπουλος με τον Ανδριοπουλο το ημίχρονο στο 22-29. Στην επανάληψη ο Βασιλόπουλος με τον Παπαδημητρίου έφεραν τη Havana Rum στο 22-33, με τον Ραδοπουλο και τον Βασιλόπουλο να σκοράρουν λίγο μετά για το 25-42. Ο Αϊβαλιωτης με τον Θεοδωρου απάντησαν για το 31-46 και το 36-48, για να κλείσει η 3η περίοδος στο 36-50 από τον Βασιλόπουλο. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Παπαδακης μείωσε σε 39-50, για να πλησιάσουν ως το 42-52 λίγο μετά οι Athens Supergrungers. Ο Βασιλόπουλος απάντησε για το 42-54 και το 43-56, με τον Παπαδακη να μειώνει. Ο Βασιλόπουλος και πάλι έφερε την ομάδα του στο 45-60, με τον Αϊβαλιωτη να σκοράρει ως το 49-62. Ο Παπαντωνης με τον Ραδοπουλο έφεραν τη Havana Rum στο 49-66, με τον Ανδριοπουλο να γράφει το 51-68, για να κλείσει το ματς στο 53-70.

Τα λάθη ήταν 13-11 στο ματς, τα κλεψίματα 8-13 και οι ασίστ 7-17. Στα ριμπάουντ είχαμε ισορροπία, 54-57 με 20-16 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/20 τρίποντα και τους Athens Supergrungers 3/27. Στα δίποντα οι Athens Supergrungers είχαν 31% και η Havana Rum 47%.

Σε ατομικό επίπεδο για τη Havana Rum ο Βασιλόπουλος είχε 23 πόντους, 12 ριμπάουντ, 3 τάπες, ο Παπαντωνης 13 πόντους, 9 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαδημητρίου 12 πόντους, 8 ριμπάουντ, 6 ασίστ, 2 κλεψίματα, ο Ραδοπουλος 8 πόντους, 7 ριμπάουντ. Για τους Athens Supergrungers ο Αϊβαλιωτης είχε 22 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Παπαδακης 9 πόντους, 17 ριμπάουντ, ο Θεοδωρου 7 πόντους, 7 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα.