20.8%
50.0%
38.5%
20.0%

B.C. Abla vs Airball B.C  50 – 65. Επιστροφή στις νίκες για τους Airball ,παρότι βρέθηκαν πίσω στο σκορ με 27-15 στο 2ο δεκάλεπτο έκαναν την ανατροπή στο 3ο δεκάλεπτο και ξεκίνησαν το 2020 με νίκη. Mvp του αγώνα ο Ζούλης με 16 πόντους,9 ριμπάουντ,5 ασίστ και 6 κλεψίματα.

Το ματς ξεκίνησε με καλάθι από τον Ζούλη 0-2 για τους Airball. Ο Μπελεχάκης με τρίποντο και ο Μητσόπουλος με σουτ πέτυχαν το 5-2 για τους Abla. Με τρίποντο ο Κυρούδης το ματς στα ίσα 5-5 και ο Μακρής με ντραιβ και 1/2 βολές το 8-5.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Πολυχρονόπουλος το 8-7 και ο Μπελεχάκης με τρίποντο το 11-7.Ο Κυρούδης με 4 πόντους του από σουτ από την γωνιά και ο Παπαδοπούλης με σουτ έγραψαν το 11-13.Το δεκάλεπτο τελείωσε 16-13 ο Μακρής με σουτ από την γωνιά και με τρίποντο.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Ζούλης ύστερα από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ το 16-15 για τους Airball. Με σερί 11 -0 οι Abla ξέφυγαν στο σκορ με 27-15.Αρχικά ο Μπελεχάκης με σουτ,ο Μακρής με σουτ από την γωνιά και ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές, με σουτ και με γκολ φάουλ. Ο Παπαδοπούλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μπίκος με τρίποντο μείωσαν σε 27-20.Ο Μακρής με σουτ από την γωνιά πέτυχε το 29-20 και ο Μουμούρης με floater και ο Κυρούδης με λει-απ πέτυχαν το 29-24.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνιά έκανε το 31 -24 και το δεκάλεπτο τελείωσε 31 -26 με λει-απ ο Παπαδοπούλης .
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μητσόπουλος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 33-26 για τους Abla. Ο Ζούλης με καλάθι από το ζωγραφιστό και με 1/2 βολές και ο Παπαδοπούλης με τρίποντο και με καλάθι από το ζωγραφιστό πέτυχαν την ανατροπή 33-34.Ο Μακρής με 1/2 βολές ισοφάρισε 34-34.Ο Κυρούδης με σουτ το 34-36 και ο Παντρευτάκης από το ζωγραφιστό το 36-36.Ο Πολυχρονόπουλος με 2/4 βολές και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Λαγοπόδης για το 36-40.Ο Μπελεχάκης με 1/2 βολές το 37-40 και ο Κυρούδης με 2/2 βολές και ο Παπαδοπούλης με 1/2 έγραψαν το 37-43.Το δεκάλεπτο τελείωσε 40-43 με τρίποντο ο Μπελεχάκης.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ζούλης με ντραιβ και ο Λαγοπόδης με γκολ φάουλ έγραψαν το 40-48 για τους Airball. Ο Μακρής με τρίποντο μείωσε σε 43-48 για τους Abla. Ο Πολυχρονόπουλος σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ,ο Μουμούρης με τρίποντο και ο Ζούλης μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ και το σκορ έγινε 43-55.Με γκολ φάουλ ο Μητσόπουλος μείωσε σε 46-55 και ο Κυρούδης με λει-απ πέτυχε το 46-57.Ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές το 48-57 και ο Κυρούδης μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε και με 1/2 βολές πέτυχε το 48-60.Ο Μητσόπουλος με 2/2 βολές το 50-60 και το τελικό 50-65 έγραψε ο Ζούλης με 2/2 βολές και μετά από κλέψιμο σκόραρε με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Κυρούδης με 18 πόντους,4 ριμπάουντ,4 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Παπαδοπούλης με 12 πόντους,4 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μητσόπουλος με 16 πόντους,4 ριμπάουντ ,2 ασίστ και 1 κλέψιμο και ο Σωτηρόπουλος με 2 πόντους,15 ριμπάουντ ,3 ασίστ και 3 κλεψίματα.