23.8%
57.1%
50.0%
32.0%

Οι Ballarhinos μπήκαν απ την αρχή δυνατά στο παιχνίδι κ στο ημίχρονο έφτασαν μέχρι και το +21 25-46,ωστόσο οι BC Abla κάνοντας ένα καταπληκτικό 2ο ημίχρονο κατάφεραν να μειώσουν στους 8 χωρίς όμως να καταφέρουν τελικά την ανατροπή με τους Ballarhinos να παίρνουν τη νίκη με 63-76.Mvp του ματς ο Μάνος με 23 πόντους(10/14 δίποντα ) ,11 ριμπάουντ και 1 ασίστ.
Καταπληκτικό το πρώτο δεκάλεπτο για τους Ballarhinos με τον Ζήση on fire με 5/5 τρίποντα. Ο Ζήσης με τρίποντο και ο Μάνος με σουτ από την γωνιά το 0-5 για τους Ballarhinos. Ο Σωτηρόπουλος με σουτ από την γωνιά το 2-5 ,για τους Abla. Ο Μάνος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 2-7 και ο Φλίγκος με ντραιβ το 4-7. Με τρίποντο ο Ζήσης το 4-10 και ο Μακρής με γκολ φάουλ το 7-10. Νέο τρίποντο ο Ζήσης το για το 7-13 και ο Μακρής με ντραιβ το 9-13.Ο Μάνος σκόραρε το 9-15 και ο Φλίγκος με 1/2 βολές και ο Ορνεράκης από το ζωγραφιστό το 12-15. Με σερί 0-13 το δεκάλεπτο τελείωσε 12-28. Ο Ζήσης με 2 κολλητά τρίποντα, ο Γαλάνης με λει-απ ,ο Μαραγκός με λει-απ και 1/2 βολές και ο Παναγιωτόπουλος μετά από κλέψιμο σκόραρε από το ζωγραφιστό.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Παντρευτάκης με 1/2 βολές πέτυχε το 13-28 για τους Abla. Ο Μαραγκός με σουτ πέτυχε το 13-30 για τους Ballarhinos. Ο Σωτηρόπουλος από το ζωγραφιστό πέτυχε το 15-30 και ο Γαλάνης με τρίποντο το 15-33. Ο Μακρής με σουτ έκανε το 17-33 και ο Δρακόπουλος με τρίποντο το 17-36. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ορνεράκης το 19-36 και ο Γιοβάνης με σουτ το 19-38.Ο Φλίγκος με 2/2 βολές το 21-38 και ο Μάνος με σουτ από την γωνιά το 21-40.Ο Σωτηρόπουλος με σουτ το 23-40 και ο Γιοβάνης με 2/2 βολές και ο Καππής με καλάθι από το ζωγραφιστό το 23-44. Ο Φλίγκος με σουτ το 25-44 και το δεκάλεπτο τελείωσε 25-46 με καλάθι του Μάνου.
Τρίτο δεκάλεπτο και η Abla με σερί 9-0 μείωσε το σκορ σε 34-46,αρχικά ο Μακρής με 2/2 βολές, ο Ορνεράκης με τρίποντο, ο Μακρής με λει-απ και μετά από κλέψιμο σκόραρε με λει-απ ο Φλίγκος. Ο Καππής με ντραιβ πέτυχε το 34-48 για τους Ballarhinos. Ο Μακρής με σουτ και με τρίποντο μείωσε σε 39-48 και ο Καππής με 4 πόντους του έγραψε το 39-52. Ξανά ο Μακρής με τρίποντο και με καλάθι μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρετο 44-52. Ο Γιοβάνης με γκολ φάουλ, ο Καππής με καλάθι από το ζωγραφιστό και ο Μάνος με σουτ από την γωνιά το σκορ έγινε 44-59. Το δεκάλεπτο τελείωσε 50-59,αρχικά ο Μακρής με σουτ, ο Φλίγκος με λει-απ στον αιφνιδιασμό και μετά από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μακρής.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Καππής με λει-απ έκανε το 50-61 για τους Ballarhinos. Ο Ρενιέρης με εντυπωσιακό καλάθι και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές το 53-61για τους Abla. Ο Παναγιωτόπουλος με σουτ πέτυχε το 53-63 και ο Ορνεράκης με 1/2 βολές το 54-63.Ο Μάνος με 4 πόντους από σουτ έγραψε το 54-67 και ο Μακρής με τρίποντο το 57-67. Ο Μάνος με τρίποντο, ο Αναγνώστου σκόραρε μετά από επιθετικό ριμπάουντ και ο Μάνος με εύστοχο σουτ έγραψαν το 57-74. Ο Φλίγκος με γκολ φάουλ το 60-74 και ο Μάνος με ντραιβ το 60-76. Το τελικό 63-76 πέτυχε ο Ορνεράκης με τρίποντο.

Για τους νικητές ξεχώρισε ο Ζήσης με 15 πόντους ,1 ριμπάουντ και 1 ασίστ και ο Γιοβάνης με 7 πόντους,8 ριμπάουντ και 7 ασίστ .

Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Μακρής με 28 πόντους,9 ριμπάουντ,1 ασίστ και 1 κόψιμο και ο Σωτηρόπουλος με 7 πόντους,10 ριμπάουντ,5 ασίστ και 1 κόψιμο.