16.1%
50.0%
41.9%
33.3%

Oι Carnavaliers πήραν μία δίκαιη νίκη απέναντι στους μόλις 5 ,για πάνω από 35 λεπτά, Abla. Οι νικητές ήταν πιο γρήγοροι πιο εύστοχοι και πιο πολλοί και έτσι το τελικό σκορ έφτασε 75-56.

Η αρχή ανήκε στους Carnavaliers.Το 7-0 ξεκίνησε με καλάθι ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ του Κομμάτα και συνεχίστηκε με τρίποντο και καλάθι ,μετά από κλέψιμο με τρομερή ντρίπλα, του Παυλίδη!  Ο Μπελεχάκης μείωσε προσωρινά σε 7-2 με καλάθι από κοντά όμως σύντομα έγινε το 14-2 μετά από τρίποντο του Καλόγηρου και 2 δίποντα του Κομμάτα. Οι Abla ωστόσο μάζεψαν την διαφορά με καλάθια του Μπελεχάκη και του Μακρή. Ο δεύτερος έπαιζε με τόσο πάθος που έκλεψε ακόμα και στην επαναφορά. Το σκορ έφτασε 14-12 με αυτό το ξέσπασμα, όμως τα τελευταία λεπτά ανήκαν στους Carnavaliers κλείνοντας το δεκάλεπτο με 21-14.

Οι Carnavaliers μπήκαν στην περίοδο με 2 τρίποντα των Μυλωνά και Πασχαλίδη για το 27-14 . Ο Μπελεχάκης έβαλε δίποντο και τρίποντο για το 27-19 και μετά από το καλάθι του Σακελλαρίδη για τους Carnavaliers, ο Ρενιέρης πέταξε την μπάλα με γυρισμένη την πλάτη και έκανε το σκορ 29-21. Ο Μπελεχάκης έβαλε και άλλο τρίποντο, όμως οι Carnavaliers ήταν ιδιαίτερα εύστοχοι και σκόραραν ακόμα και με follow του Παπανικολάου. Το ημίχρονο έγραψε 43-27 μετά το buzzer beater drive του εξαιρετικού Μυλωνά.

Ο ίδιος μπήκε πολύ δυνατά και μετά την ανάπαυλα. No look pass στον Τσουκαρέλλα και δικό του τρίποντο πήγαν το σκορ στο 48-27. Ο Μακρής σκόραρε, όμως ο Κομμάτας βρήκε στόχο από τα 6.75 για το 51-29. Καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και τρίποντο ο Μπελεχάκης(51-34) που όμως δεν ήταν αρκετό καθώς ο Μυλωνάς έβαλε ένα ωραίο drive και ο Πασχαλίδης ένα τρίποντο για το 56-34. Ο Εγγλέζος έβαλε ωραίο drive για τους Abla και το ημίχρονο έκλεισε 58-38 με δίποντα εκατέρωθεν.

Και εκεί που το ματς έδειχνε να έχει λήξει ο Μπελεχάκης έκανε ένα σερί 10-0 μόνο με δικά του καλάθια! Καλάθι και φάουλ, βολές, 2 τρίποντα ήταν ο απολογισμός του για το 58-48. Οι Carnavaliers όμως έτρεξαν ένα αντίστοιχο σερί 8 πόντων (66-48) και το ματς απέκτησε πλέον τυπικό χαρακτήρα. Ο Μακρής έβαλε τα τελευταία καλάθια για τους Abla και αντίστοιχα ο Μυλωνάς. Μοίρασε πρώτα στον Κομμάτα(71-54) για ένα τρίποντο και στην λήξη έβαλε ένα και ο ίδιος για το 75-56.

Για τους BC Abla ο Μακρής έκανε τα πάντα έχοντας 20 πόντους και 18 ριμπάουντς, όμως ο Μπελεχάκης ήταν πρώτος σκόρερ για την ομάδα του με 31. MVP του αγώνα  ο Μυλωνάς με 17 πόντους,10 ριμπάουντς και 6 ασίστς, ενώ ο Κομμάτας βοήθησε ιδιαίτερα σκοράροντας 16 ακόμα πόντους.