0%
0%
0%
0%

Η B.C. Abla κέρδισε με 56-66 τους Catenazio B.C. για να κλείσει τον όμιλο στο 4-5 παίρνοντας θέση στο Challenge.

Το παιχνίδι ξεκίνησε με τρεις ισοπαλίες στο 2, το 4 και το 6, από τον Νικολόπουλο και τον Λουκοπουλο απ’ τη μία και τον Κατσατσο με τον Μονεο απ’ την άλλη, για να σκοράρει ο Μουρμουρης για το 6-8 και να απαντήσει ο Παγουροπουλος για το 9-8. Ο Μουρμουρης με τον Μακρη Η. έφεραν το ματς στο 9-12, με τους Catenazio B.C. να απαντούν με Παγουροπουλο και Νικολοπουλο για το 15-12. Ο Μουρμουρης μείωσε, με τον Νικολοπουλο να κλείνει το δεκάλεπτο στο 20-16. Στη 2η περίοδο ο Μονεος μείωσε, με τον Μακρη Η. να ισοφαρίζει σε 22-22 λίγο μετά. Ο Μπολος κράτησε μπροστά τους Catenazio B.C., με τον Μουρμουρη, τον Μονεο και τον Μακρη Η. να απαντούν για το 24-32. Ο Μακρης Μ. μείωσε σε 27-32, με το ημίχρονο να κλείνει από τον Μακρη Η. στο 27-34. Στην επανάληψη ο Μουρμουρης έγραψε το 27-36, με τον Ρενιερη να σκοράρει για το 29-38. Ο Νικολοπουλος απάντησε για το 33-38 με τον Κατσατσο και τον Μονεο να σκοράρουν για το 33-44. Μετά το 35-47 ο Μπολος με τον Μακρη Μ. μείωσαν σε 42-47, για να έρθουν ο Παγουροπουλος με τον Καραμπετσο για το 47-47 στο τέλος της 3ης περιόδου, ολοκληρώνοντας ένα 12-0 για την ομάδα τους. Στο 4ο δεκάλεπτο ο Μουρμουρης με τον Μακρη Η. έφεραν το ματς στο 47-51, με τον Μακρη Μ. να απαντά για το 52-53. Ο Μουρμουρης με τον Μακρη Η. έφεραν το ματς στο 52-58, με τον Νικολοπουλο να μειώνει σε 55-58, πριν έρθει ο Μουρμουρης για το 55-62. Ο Μονεος έγραψε το 56-64, με τον Μακρη Η. να κλείνει το ματς στο 56-66.

Τα λάθη ήταν 16-8 στο ματς, τα κλεψίματα 6-11 και οι ασίστ 7-12. Στα ριμπάουντ οι Catenazio B.C. είχαν τον έλεγχο, 48-41 με 18-14 τα επιθετικά, με τους νικητές να έχουν 2/13 τρίποντα και τους Catenazio B.C. 5/27. Στα δίποντα οι Catenazio B.C. είχαν 41% και η B.C. Abla 42%.

Σε ατομικό επίπεδο για τους νικητές ο Μουρμουρης είχε 26 πόντους, 14 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα, ο Μακρης 25 πόντους, 8 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μονεος 9 πόντους, 13 ριμπάουντ, 5 ασίστ, 4 κλεψίματα. Για τους Catenazio B.C. ο Νικολοπουλος είχε 16 πόντους, 6 ριμπάουντ, 2 κλεψίματα, ο Μπολος 12 πόντους, 10 ριμπάουντ, 3 κλεψίματα, ο Μακρης 11 πόντους, ο Παγουροπουλος 9 πόντους, 14 ριμπάουντ, 3 ασίστ.