34.8%
9.1%
23.6%
16.7%

Την αήττητη πορεία τους συνέχισαν οι B.C. Abla αφού επικράτησαν με το τελικό 75-36 των Coffeewaukee Bugs, οι οποίοι το πάλεψαν στο πρώτο δεκάλεπτο, όμως η έλλειψη χημείας ελέω των νέων παικτών, δεν τους επέτρεψε να επιστρέψουν στις νίκες.

Έναρξη του παιχνιδιού, με τους Βελαέτη και Γρηγορίου να ανοίγουν το σκορ με 2 δίποντα για το 0-4, ο Μακρής με τρίποντο θα κάνει το 3-4, ενώ ο Γρηγορίου με νέο δίποντο θα διαμορφώσει το 3-6 για τους Coffeewaukee Bugs. Εκεί, 2 δίποντα των B.C. Abla από τους Μακρή και Σωτηρόπουλο θα δώσουν το προβάδισμα στην ομάδα τους για το 7-6, ο Γρηγορίου με ένα follow θα κάνει το 7-8, ενώ ο Μακρής με δικό του σουτ 2 πόντων θα γράψει το 9-8. Στη συνέχεια, ένα τρίποντο του Ιωαννίδη θα χαρίσει το προβάδισμα στους Coffeewaukee Bugs για το 9-11, ο Μουρμούρης θα ισοφαρίσει με δίποντο σε 11-11 και ο Καρτσούνης με βολή θα διαμορφώσει το 11-12. Εκεί, ένα σερί 11-3 των B.C. Abla θα τους δώσει το προβάδισμα για να κλείσουν το 1ο δεκάλεπτο στο 22-15.

Στο δεύτερο δεκάλεπτο, οι B.C. Abla θα συνεχίσουν το σερί τους, διευρύνοντάς το σε 23-3, για να ανοίξουν τη διαφορά στους 19 πόντους με το σκορ στο 34-15. Οι Coffeewaukee Bugs θα βρουν σκορ, έπειτα από 3 σερί δίποντα των Καρτσούνη, Σολδάτο και Παπακωστόπουλο για να μειώσουν σε 34-21, ενώ το ημίχρονο θα σφραγίσουν με δίποντο ο Σωτηρόπουλος και τρίποντο ο Μακρής για το 39-21.

Στην επανάληψη, οι B.C. Abla θα συνεχίσουν με το πόδι κολλημένο στο γκάζι και με ένα ακόμα μεγάλο σερί 12-0 θα πάνε το ματς στους 30 πόντους και το σκορ θα διαμορφωθεί σε 51-21 υπέρ τους. Οι Coffeewaukee Bugs θα μειώσουν με δίποντο του Βελάετη για το 51-23, 3 συνεχόμενα δίποντα των Μουρμούρη και Αδάμο θα κάνουν το 57-23 στο ματς, ενώ το 3ο δεκάλεπτο θα κλείσουν με 2 δίποντα ο Βελαέτης και ο Σολδάτος για το 57-27 της περιόδου.

Στο τέταρτο και τελευταίο δεκάλεπτο, δεν θα αλλάξουν πολλά, οι Coffeewaukee θα ευστοχήσουν σε τρίποντο του Ζέικου για το 57-30, ο Ορνεράκης και ο Μουρμούρης με τρίποντο και δίποντο αντίστοιχα θα κάνουν το 62-30, ενώ ο Μακρής με καλάθι από την baseline θα διαμορφώσει το 62-32 στο ματς. Οι B.C. Abla θα συνεχίσουν με δίποντα των Μακρή και Μουρμούρη για το 66-32, ο Αντωνίου με δίποντο θα μειώσει σε 66-34, ενώ οι B.C. Abla με ένα 9-0 θα κάνουν το 75-34 στο ματς. Το τελικό 75-36 θα γράψει ο Βελαέτης, με το ροζ φύλλο να καταλήγει τελικά στους B.C. Abla.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Παναγιώτης Μουρμούρης ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 30 πόντους με 6 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 6 ασίστ, 4 κλεψίματα και 1 τάπα, φτάνοντας έτσι τους 33 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Μουρμούρη από τους B.C. Abla ξεχώρισε και ο Μακρής, με τον Ορνεράκη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Coffeewaukee Bugs σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Γρηγορίου και ο Αντωνίου.