0.0%
54.5%
22.2%
21.7%

B.C. Abla vs Gkrouvaloi 56-45.Δύσκολη νίκη για την B.C.Abla. στο 3ο δεκάλεπτο πέρασαν μπροστά στο σκορ 36-33 και κράτησαν την νίκη. Οι Gkrouvaloi με 6 παίχτες είχαν το προβάδισμα μέχρι το ημίχρονο 25-28,αλλά έμειναν όμως από δυνάμεις και γνώρισαν την ήττα. Mvp του αγώνα ο Μακρής με 13 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ,4 κλεψίματα και 1 κόψιμο και ο Μητσόπουλος με 25 πόντους,4 ριμπάουντ και 2 ασίστ.
Το ματς ξεκίνησε με 4-0 για την Abla, ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μακρής και με σουτ ο Σωτηρόπουλος. Οι Gkrouvaloi με σερί 0-7 πέρασαν μπροστά στο σκορ με 4-7,ο Καλογερόπουλος με 1/2 βολές, ο Μαξούρης και ο Καλογερόπουλος με λει-απ και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Νικολόπουλος. Ο Μιτζέλος σκόραρε από το ζωγραφιστό το 6-7 και ο Καλογερόπουλος με σουτ το 6-9.Ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές το 7-9 και ο Καλογερόπουλος με τρίποντο το 7-12.Το δεκάλεπτο τελείωσε 9-12 με Hook ο Μητσόπουλος.
Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μητσόπουλος με Hook και ο Ορνεράκης κσι ο Μητσόπουλος σκόραραν από επιθετικό ριμπάουντ και έγραψαν το 15-12 για την Abla. Οι Gkrouvaloi απάντησαν με σερί 0-7 και πέρασαν μπροστά στο σκορ με 15-19 ,Ο Καλογερόπουλος με τρίποντο και με coast to coast και ο Βόρδος με σουτ. Ο Μητσόπουλος με 1/2 βολές το 16-19 και ο Καλαφατάκης με σουτ από την γωνιά το 16-21.Ο Μπελεχάκης με γκολ φάουλ μείωσε σε 19-21 και ο Καλαφατάκης με νέο σουτ από την γωνιά το 19-23.Ο Μακρής με σουτ και καλάθι από επιθετικό ριμπάουντ και ο Ορνεράκης με 2/2 βολές το σκορ έγινε το 25-23.Το δεκάλεπτο τελείωσε 25-28,με σουτ και 3/4 βολές ο Καλογερόπουλος.
Τρίτο δεκάλεπτο και ο Μητσόπουλος με λει-απ στον αιφνιδιασμό πέτυχε το 27-28 για την Abla. Οι Gkrouval με τρίποντο από τον Καλογερόπουλο το 27-31.Με σερί 7-0 το σκορ έγινε το 34-31 ,ο Μακρής με 1/2 βολές και σουτ από την γωνιά και ο Μητσόπουλος και ο Μιτζέλος με σουτ. Ο Καλογερόπουλος με 2/2 βολές το 34-33 και το δεκάλεπτο τελείωσε 36-33 με σουτ από την γωνιά ο Μακρής.
Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ρενιέρης σκόραρε από το ζωγραφιστό και ο Μητσόπουλος με Hook και λει-απ στον αιφνιδιασμό το σκορ έγινε 42 -33 για την Abla. Οι Gkrouvaloi απάντησαν και μείωσαν 42-40 ,ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Καλογερόπουλος, με σουτ ο Βόρδος και με τρίποντο ο Καλογερόπουλος. Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Ορνεράκης, νέο λει-απ στον αιφνιδιασμό ο Μητσόπουλος και ο Μακρής με σουτ το σκορ έγινε το 48-40.Ο Καλογερόπουλος μείωσε με τρίποντο 48-43 και ο Σωτηρόπουλος με 1/2 βολές και Μητσόπουλος με 2/2 βολές έγραψαν το 51-43.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ σκόραρε ο Μαξούρης το 51-45(1:17) και το τελικό 56-45 πέτυχε ο Μητσόπουλος με σουτ(0:54),με 1/2 βολές (0:35)και με λει-απ στον αιφνιδιασμό.
Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Σωτηρόπουλος με 3 πόντους,9 ριμπάουντ,2 ασίστ ,1 κλέψιμο και 2 κοψίματα.
Για τους ηττημένους ξεχώρισε ο Καλογερόπουλος με 31 πόντους,15 ριμπάουντ,1 ασίστ και 2 κλεψίματα και ο Βόρδος με 4 πόντους,12 ριμπάουντ ,2 κλεψίματα και 2 κοψίματα.