18.8%
55.0%
39.0%
17.4%

Το τρίτο δεκάλεπτο έκρινε την αναμέτρηση ανάμεσα στους B.C. Abla και Paranormal Inactivity B.C.56-69.Με τους νικητές να σκαρφαλώνουν στην 3η θέση του Α ομίλου.MVP του αγώνα ο Ρίκος με 22 πόντους, 10 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.

Πρώτο δεκάλεπτο και ο Μπελεχάκης άνοιξε το σκορ με σουτ από την γωνία για το 2-0.Ο Χρυσαφιάδης με σουτ το 2-2 για τους Paranormal .Το 4-2 έκανε ο Μακρής με σουτ για τους Abla .Για να ισοφαρίσει ο Χρυσαφιάδης με λει-απ 4-4.Ο Μπελεχάκης με σουτ ΤΟ 6-4.Καζάς ,Σκουλάτος και Ρίκος έγραψαν το 6-10.Το τρίποντο του Μπελεχάκης για το 9-10.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Παπαδάκης έκανε το 9-12 .Για να έρθει ο Μακρής με τρίποντο και ο Ορνεράκης με λει-απ να πετύχουν το 14-12.Ο Παπαδάκης με τρίποντο και ο Ρίκος με καλάθι  πέτυχαν το 14-16.Ο Μακρής έκανε το 17-16 και το δεκάλεπτο τελείωσε 17-17 με 1/2 βολές του Σκουλάτου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και ο Μονέος έκανε το 19-18 με λει-απ.Ο Παπαδάκης με τρίποντο το 19-21 για τους Paranormal .Ξανά ο Μονέος με λει-απ έκανε το 21-20 για τους Abla . Ο Δεδεδήμας,με 2/2 βολές ο Ρίκος με λει-απ και ο Παπαδάκης με 4 πόντους έγραψαν το 21-28.Ο Μπελεχάκης με 2 τρίποντα μείωσε 27-28.Σκουλάτος με 1/2 βολές και με σουτ από την γωνία ο Δεδεδήμας για το 27-31.Ο Μακρής ισοφάρισε σε 31-31 με 4 πόντους του .Το δεκάλεπτο τελείωσε 31-32 με 1/2 βολές Σκουλάτου.

Τρίτο δεκάλεπτο και ξεκίνημα με καλάθι του Παπαδάκη για το 31-34.Ο Ορνεράκης με λει-απ,ο Μακρής με 2/2 βολές  και ο Μονέος με λει-απ το προβάδισμα για τους Abla 37-34.Ο Ρίκος με λει -απ και καλάθι κάτω από την ρακέτα και ο Παπαδάκης με τρίποντο έγραψαν το 37-41.Ο Μπελεχάκης μείωσε 37-41 .Την ασίστ ο Παπαδάκης και το καλάθι ο Ρίκος το 39-43 για τους Paranormal .Με τρίποντο του Μπελεχάκη το σκορ έγινε 42-43.Ο Παπαδάκης μίλησε με 7 προσωπικούς πόντους και έγραψε το 42-50.Ο Κατσάτσος ,με 1/2 βολές το 43-50.Σειρά πήρε ο Ρίκος με 4 πόντους για το 43-54.Με 1/2 βολές του Μπελεχάκη έγινε το 44-54.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Ρίκος έκανε το 44-56.Η περίοδος τελείωσε 45-56 με 1/2 βολές του Εγγλέζου.

Τελευταίο δεκάλεπτο και ο Ρίκος με γκολ φάουλ και ο Σκουλάτος με λει-απ έγραψαν το 45-61.Άλλο ένα τρίποντο του Μπελεχάκη για το 48-61.Ο Ρίκος με καλάθι και ο Σκουλάτος με 2/2 βολές πέτυχαν το 48-65 για τους Paranormal.Ο Μακρής με 2/2 βολές το 50-65.Από το High post ο Σκουλάτος έκανε το 50-67.Με σουτ του Μακρή έγινε το 52-67 για τους Abla.Ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Γιαννακόπουλος πέτυχε το 52-69.Το ματς τελείωσε 56-59 με φόλοου ο Ορνεράκης και ύστερα από επιθετικό ριμπάουντ ο Μακρής.

Για τους νικητές ξεχώρισαν ακόμα ο Παπαδάκης με 23 πόντους,7 ριμπάουντ,3 ασίστ και 1 κλέψιμο,και ο Σκουλάτος με 12 πόντους,5 ριμπάουντ,3 ασίστ και 2 κλεψίματα.

Για τους ηττημένους ξεχώρισαν ο Μπελεχάκης με 22 πόντους,8 ριμπάουντ,2 ασίστ και 2 κλεψίματα ,ο Μακρής με 20 πόντους,15 ριμπάουντ και 1 κλέψιμο.