17.4%
0.0%
50.0%
5.3%

Ο Αστέρας Ευελπίδων αν και με μόλις 5 παίκτες στην αποστολή του, κατάφερε και έφυγε νικηφόρος από την αναμέτρησή του με τους Bacardi Tel Aviv, επικρατώντας με το 39-49. Αν και ο Αστέρας πήγε με το προβάδισμα στα αποδυτήρια με το προβάδισμα (15-26 στο ημίχρονο), οι Bacardi μείωσαν ακόμα και στους 2 στο τρίτο δεκάλεπτο και όλα πλέον παίζονταν. Οι παίκτες του Αστέρα ωστόσο δεν έχασαν την ψυχραιμία τους, συνήλθαν στο τελευταίο δεκάλεπτο και πήραν το ματς με την διαφορά των 10.

Το παιχνίδι ξεκινά με ένα 4-0 σερί των Μπακάρντι με Παναγιωτάκη και Σουβλέρη, απαντούν όμως οι παίκτες του Αστέρα με σερί 0-10 από Ανδριόπουλο, Μαγκώνη για το 4-10, ενώ με τρίποντο ο Λαρεντζάκης θα κάνει το 7-10 του πρώτου δεκαλέπτου.

Δεύτερο δεκάλεπτο και Παπαδόπουλος για το 7-12, Σουβλέρης και 9-12, Τσαουρδάς και Ανδριόπουλος για το 9-16, Σουβλέρης ξανά και 11-16, Ανδριόπουλος για το 11-18, Μουστακαλής και 13-18, 13-20 ο Ανδριόπουλος, ξανά Μουστακαλής και 15-20, Ανδριόπουλος και Μαγκώνης ωστόσο θα διαμορφώσουν το 15-26 του πρώτου ημιχρόνου.

Δεύτερο ημίχρονο και Σουβλέρης για το 17-26, Μαγκώνης και 17-28, σερί 9-0 των Bacardi με Σουβλέρη, Κτιστάκη, Moshe και Παναγιωτάκο για το 26-28, Ανδριόπουλος και 26-30, ενώ το 28-30 θα κάνει ο Σουβλέρης με 2 βολές.

Τελευταία περίοδος και Μαγκώνης για το 28-34, Μουστακαλής για το 30-34, Ανδριόπουλος, Παπαδόπουλος και Περιπάνος για το 30-41, Σουβλέρης μειώνει στο 32-41, Ανδριόπουλος και 32-45, Μυρίλλος για το 35-45, Παπαδόπουλος και 35-47, Σουβλέρης για το 36-47, 36-49 ο Μαγκώνης, ενώ το τελικό 39-49 θα κάνει ο Λαρεντζάκης με τρίποντο.

Πρωταγωνιστής του ματς ο Ανδριόπουλος, ο οποίος ήταν και ο MVP της αναμέτρησης, σημειώνοντας 22 πόντους με 12 ριμπάουντ, ενώ παράλληλα είχε 3 ασίστ και 3 κλεψίματα, φτάνοντας έτσι τους 31 βαθμούς στο efficiency. Πέραν του Ανδριόπουλου από τον Αστέρα Ευελπίδων ξεχώρισε και ο Παπαδόπουλο, με τον Μαγκώνη να ακολουθεί επίσης στους κορυφαίους της αναμέτρησης. Από τους Bacardi Tel Aviv σε καλή μέρα βρέθηκαν ο Κτιστάκης και ο Σουβλέρης.